Hangi oyunu oynuyorsunuz?
3 3

Bu konuda 1.266 mesaj var

Ben de God of War 2018'e başladım tekrar. Oyunu PS4'te oynayıp bitirmiştim ilk. Tabii orada FHD@30 FPS oynayabilmiştim. Sonra oyun PC'ye çıkınca, FPS cap olmadan 2K monitörde oynayıp bitirmiştim bir kere daha.

Şimdi PS5'te 4K OLED monitörde 60 FPS olarak oynamaya başladım. Oyunda native 4K desteği yok ve Sony'nin meşhur chekerboard tekniği ile 4K'ya ölçekleniyor görüntü çıktısı. PC'de native 4K ve 60+ FPS oynamayı da düşündüm ama birkaç karşılaştırma videosu izledim, nihai görüntü kalitesinde, normal izleme mesafesinde gözle görülebilir bir fark oluşmuyor. Ancak ekranın dibine kadar girip pixel peeping yaparsanız birkaç ufak farklılık görebiliyorsunuz. O yüzden PS5'in rahatlığını tercih ettim diyebilirim.

Oyuna başladıktan sonra dedim ki, keşke daha önceden bir şekilde OLED TV alsaymışım. PS5 yapımları için OLED TV veya 4K@120Hz VRR destekli bir OLED monitör şart. Ne yapıp edip bir şekilde PS5'in yanına koymak gerekiyor böyle bir ekran.

Şimdi GoW'u bitirip hemen ardından Ragnarök'ü oynamayı düşünüyorum. Zira onu da 2K LCD monitörde oynamıştım. Her iki oyun da görsel ve sanatsal açıdan çok güzel, bir de üstüne OLED ekranda muhteşem görünüyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorumları biraz karışık olsa da zaman öldürmek için The First Descendant oynamaya başladım. Looter Shooter, bir artısı yada eksisi var diyemem, öyle takılıyorum.

Biraz da xDefiant ile takılıyorum. Epey hile var gibi görünüyor ama zaman öldürüyor mu öldürüyor.

Yaz bekarlığı döneminde akşamları kitap okumaktan baydım ben de biraz oyuna sardım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DOOM (2016): Ben bunu zamanında niye bayıp yarım bırakmışım anlamadım, hayvanat gibi oyun, oyunlardan baymıştım şimdi sürekli bunu oynayasım geliyor.

ve

The First Descendant.: UE5 ile hazırlanmış ve RTX4K serisinin her özelliğini kullanıyor. Oyun da fena değil, oynatıyor kendini, eğlenceli.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Peregrine said:

DOOM (2016): Ben bunu zamanında niye bayıp yarım bırakmışım anlamadım, hayvanat gibi oyun, oyunlardan baymıştım şimdi sürekli bunu oynayasım geliyor.

ve

The First Descendant.: UE5 ile hazırlanmış ve RTX4K serisinin her özelliğini kullanıyor. Oyun da fena değil, oynatıyor kendini, eğlenceli.

O zaman sizi DOOM Eternal a alıyoruz tabi Ancient gods 1 ve 2 eklentileri ile birlikte. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cyberpunk 2077'nin Phantom Liberty DLC'sine başlayabildim nihayet (oyunları geriden takip edebiliyorum). Ana hikayeyi yan görevleri bitirmek için ertelemiştim. O bitince DLC'ye geçtim, güzel gidiyor şimdilik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Final fantasy 16 oynuyorum yarısındayım oyunun pişman oldum ama artık bitireceğim..

Artık Japon saçmalıklarını kaldırmıyor bünyem yaşlandım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Euro Truck 2'ye sardım bu ara, uyumadan avrupa'nın yer yerine yük taşıyorum. Gelecekteki mesleğim için alıştırma oluyor.

Bu arada ETS2'nin SDK'sı varmış, oyun verilerine harici yazılım ile ulaşmanızı sağlıyor. Monitörün  yaptığım custom bir amblight var, (ekrandaki görüntüye göre monitörün arkasına renkler veriyor) Onu modifiye ederek oyundaki kamyonun sinyal ve fren lambaları ile senkronize çalışması sağladım.

Sağa sinyal verince monitörün sağından, sola sinyal verince solundan sarı ışık yanıp sönüyor vs. G13'ün ekranına da yakıt, hız, mesafe, vites gibi verileri gösterecek şekilde ayarladım. Değişik oldu.

https://jmp.sh/s/VDo3x6RgUJ0dZmHrZzd2

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Whooosh said:

Euro Truck 2'ye sardım bu ara, uyumadan avrupa'nın yer yerine yük taşıyorum. Gelecekteki mesleğim için alıştırma oluyor.

Bu arada ETS2'nin SDK'sı varmış, oyun verilerine harici yazılım ile ulaşmanızı sağlıyor. Monitörün  yaptığım custom bir amblight var, (ekrandaki görüntüye göre monitörün arkasına renkler veriyor) Onu modifiye ederek oyundaki kamyonun sinyal ve fren lambaları ile senkronize çalışması sağladım.

Sağa sinyal verince monitörün sağından, sola sinyal verince solundan sarı ışık yanıp sönüyor vs. G13'ün ekranına da yakıt, hız, mesafe, vites gibi verileri gösterecek şekilde ayarladım. Değişik oldu.

https://jmp.sh/s/VDo3x6RgUJ0dZmHrZzd2

Snowrunner oyna boyut değiştir.

ETS2 çok basit bir oyun.

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/13/2024 at 5:01 PM, SkyWarrior said:

Millet koca koca otobüs kurulumlarını bununla yapıyor demekki. 

https://www.youtube.com/watch?v=RmXSpIRjO1o

Benim yöntem biraz daha low level bodoslama bir şey oldu. Zannetmem rig kuran herkes oturup api üstünden arayüz falan yazsın. Muhtemelen hazır çözümleri kullanıyorlardır.

İşin çok derinine girmek istemeyenler için SimHub diye bir yazılım var, işin bütün yükünü sırtlanıyor. Ekran, tablet, android telefon, arduino vs vs bağlayıp SimHub'ın grafik arayüzü ile gerekli ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Bu işlerin meraklısı çok, millet çok ciddi paralar harcıyor, gerçek uçak kokpiti satın alıp, evinin bodrumuna simulatör yapan var.

https://www.simhubdash.com/simhub-features/

On 8/13/2024 at 5:05 PM, Squall said:

Snowrunner oyna boyut değiştir.

ETS2 çok basit bir oyun.

Spintires'ı oynamıştım, hatta benim Steam'de vardı. Sonra ona bir şeyler oldu, firma paraları alıp kayboldu, sonra geri çıktı vs vs Oyun Steam hesaplarından silindi..
Sonrasında aynı üçkağıtçı herifler MudRunner diye bir oyun çıkardılar, SnowRunner da onun devamı gibi bir şey.

Konsepte çok yabancı değilim ama direksiyon lazım gerçekten keyif almak için. Bu aralar 2 hafta bir boşluğum oldu, uzun zaman sonra arada 2-3 oyun oynadım. ETS'de öyle aradan çıktı.
Bir daha artık ne zaman evde tekrar oyun oynayabilecek vakit bulabilirim bilmiyorum.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ClueClueado oynuyorum ara ara. Tipik bir katil kim oyunu. Diğer oyuncuların sordukları sorular ve verdikleri cevaplar üzerinden ipucu toplayıp cinayetin nerede, ne ile, kimin işlediğini buluyorsunuz. Güzel yapmışlar, tek kişi oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Hem eğlenceli hem de kafayı epey meşgul ediyor. 

https://store.steampowered.com/app/2506480/ClueCluedo/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artık eskisi gibi oyun oynadığım yok. Arada Diablo 4 oynuyorum. Bir iki boss kesiyorum veya etkinliğe girip çıkıyorum bana yetiyor. Hayatım React ve Js arasında gidip geliyor. 

Najaz and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FF16 yı bitirdikten sonra Banishers: Ghosts of New Eden diye bir oyuna başladım.

FF16 gerzekliğinden sonra ilaç gibi geldi. Oyun son derece karanlık ve kaliteli. Karakterler çok iyi grafikler tablo gibi sesler üst kalitede. Kimi zaman witcher ı kimi zamanda A Plague Tale i anımsatıyor bana. Witcherın acımasız ve karanlık hikayeleri ile plague tale in zerafeti birleşmiş. Oyun hdr ve rtx desteklemiyor ama bu ikisinin gereksizliğini ortaya çıkartıyor gibi ve hiç kasmıyorda. Göze batan hiçbirşey yok. Oynanış kombat daha iyi olabilirdi sadece..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok