Soylenti: Xbox, MENA bolgesinde donanim satisini birakiyor...
0

Bu konuda 11 mesaj var

cfn97p9.jpg

Bugunku soylenti Suudi Arabistan ile ilgili ama basligi bizim de dahil oldugumuz MENA icin attim zira 2-3 aydir MS'in Middle East & North Africa bolgesi icin Xbox satisina son verecegi soyletisi vardi... Bugun Suudi Arabistan icin boyle bir iddia geldi... Bunu yazan elemanin da guvenilir bir gazeteci oldugu soyelniyor... 

The Verge gectigimiz aylarda soyle bir haber yayinlamisti;

In May, I received a tip that Microsoft is changing up its Xbox strategy for the new financial year in regions like Europe, Africa, Middle East. I haven't been able to fully verify this, but the tipster claimed Microsoft will stop marketing Xbox consoles in certain markets in EMEA and focus only on Game Pass, cloud gaming, PC, and Xbox controllers. Microsoft has been struggling to sell Xbox Series S / X consoles in many countries across EMEA, and the tipster believes Microsoft will now allocate less console stock to Europe as a result. If you've heard more, please let me know.

https://www.reddit.com/r/GamingLeaksAndRumours/comments/1e0u0vl/the_verge_microsoft_may_stop_marketing_of_xbox/ ] ...

Dogruysa, muhtemelen yakinda Turkiye'de de benzer bir durum yasanir diye dusunuyorum...

Chronos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft'un oyun tarafı Türkiye'de zaten varla yok arası. Geçen sene bunlarla mahkemelik olmuştum, buraya da yazmıştım hatırlayan olacaktır. Hakem heyetinden lehinize karar çıkıyor ancak kararı icra edemiyorsunuz zira karşınızda muhattap yok. Microsoft Türkiye ofisi "Bu kararın muhattabı biz değiliz" diye karşı dava açtı ve necib ülkemizin bilge hakimleri onları haklı buldu.

Najaz tarafından düzenlendi
achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 minutes ago, Najaz said:

Microsoft'un oyun tarafı Türkiye'de zaten varla yok arası. Geçen sene bunlarla mahkemelik olmuştum, buraya da yazmıştım hatırlayan olacaktır. Hakem heyetinden lehinize karar çıkıyor ancak kararı icra edemiyorsunuz zira karşınızda muhattap yok. Microsoft Türkiye ofisi "Bu kararın muhattabı biz değiliz" diye karşı dava açtı ve necib ülkemizin bilge hakimleri onları haklı buldu.

Cihazı kim ithal ettiyse onun muhatap olması gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 dakika önce, Definitive said:

Cihazı kim ithal ettiyse onun muhatap olması gerekiyor.

Benim durum biraz karışıktı; özet geçeyim :) Cihazı Microsoft servisine yolluyorum. Serviste cihaz kayboluyor ve/veya imha ediliyor. Satıcıya, ithalatçıya dava açabilmem için cihazı ibraz etmem lazım, bilirkişi incelemesine girecek çünkü. Cihazı geri istiyorum, göndermiyorlar. Ben de o yüzden Microsoft Türkiye'yi THH'ye şikayet ediyorum. THH beni haklı buluyor ancak Microsoft Türkiye "Biz muhattap değiliz, Microsoft'un servis birimiyle bir alakamız yok" diye tüketici mahkemesine dava açıyor. Mahkeme de onları haklı buluyor. Kaybolan cihazın bedeli ve mahkeme masrafları bir güzel bana giriyor :D

achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Najaz said:

Benim durum biraz karışıktı; özet geçeyim :) Cihazı Microsoft servisine yolluyorum. Serviste cihaz kayboluyor ve/veya imha ediliyor. Satıcıya, ithalatçıya dava açabilmem için cihazı ibraz etmem lazım, bilirkişi incelemesine girecek çünkü. Cihazı geri istiyorum, göndermiyorlar. Ben de o yüzden Microsoft Türkiye'yi THH'ye şikayet ediyorum. THH beni haklı buluyor ancak Microsoft Türkiye "Biz muhattap değiliz, Microsoft'un servis birimiyle bir alakamız yok" diye tüketici mahkemesine dava açıyor. Mahkeme de onları haklı buluyor. Kaybolan cihazın bedeli ve mahkeme masrafları bir güzel bana giriyor :D

Microsoft'un servis birimi dediğin muhtemelen 3rd party bir şirket. Ona dava açman lazım işte.

Örnek tam bire bir olur mu emin değilim ama örneğin Arçelik'ten aldığın ürün için gidip Koç Holding'e dava açamazsın. Yada Vestel Beyaz Eşya servisi için gidip Vestel Holding'e açamazsın. Servisin kurumsal kimliğine dava açmak gerekiyor.

Definitive tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, Definitive said:

Microsoft'un servis birimi dediğin muhtemelen 3rd party bir şirket. Ona dava açman lazım işte.

Hayır 3. parti şirket değil; bizzat Microsoft'un kendisi. Microsoft hesabına girip ürün seri no'su ile ticket oluşturuyorsun. Sana bir DHL kargo kodu veriyor sistem. Sonra bu kodla DHL ile ürünü Slovenya'daki Microsoft servis merkezine yolluyorsun. Tüm sistemi bizzat Microsoft organize ediyor.

hy2j2ex.jpg

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, Najaz said:

Hayır 3. parti şirket değil; bizzat Microsoft'un kendisi. Microsoft hesabına girip ürün seri no'su ile ticket oluşturuyorsun. Sana bir DHL kargo kodu veriyor sistem. Sonra bu kodla DHL ile ürünü Slovenya'daki Microsoft servis merkezine yolluyorsun. Tüm sistemi bizzat Microsoft organize ediyor.

Girdiğin web sitesi Türkiye'de yerleşik Microsoft ticari şirketine ait değildir. Slovenya'daki hiç değildir. Bence Microsoft Türkiye haklı. Hukuk ve mantık her zaman paralel ve uyumlu olamıyor. Bu yüzden asla yurt dışına ürün göndermiyorum servis için. Sadece gözden çıkardığım bir ürünse gönderiyorum. Bir de Amazon.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Definitive said:

Girdiğin web sitesi Türkiye'de yerleşik Microsoft ticari şirketine ait değildir.

İşte ben de onu diyorum. Microsoft Türkiye'de hem var hem yok. İşine geldiği zaman biz Microsoft'uz, işine gelmediği zaman orası global operasyon burası yerel farklı. Karşında muhattap yok; hayaletlerle mücadele ediyorsun.

achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Najaz said:

İşte ben de onu diyorum. Microsoft Türkiye'de hem var hem yok. İşine geldiği zaman biz Microsoft'uz, işine gelmediği zaman orası global operasyon burası yerel farklı. Karşında muhattap yok; hayaletlerle mücadele ediyorsun.

Global garanti kapsamındaki ithalatçı ürünü almamak lazım. Özetle Microsoft'un bir suçu yok. Boklamayın koca şirketi. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox tarafından açıklama gelmiş:

Finally, Ami Silverman, Xbox Chief Consumer Sales Officer responded with the following statement.

"Xbox devices are available in all current Xbox hardware-supported countries, including Saudi Arabia," Silverman emphasized. "Console availability may vary by country but Xbox games can be played on consoles, PCs, and on phones, tablets or TVs where Xbox Cloud Gaming is available." Silverman also noted that players can head to xbox.com/regions to see where Xbox will continue to be available, and what types of support you can expect per region.

https://www.windowscentral.com/gaming/xbox/a-report-claims-that-xbox-is-pulling-out-of-saudi-arabia-and-other-middle-east-regions-and-now-microsoft-has-responded

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok