MacOS office lisansı
0

Bu konuda 29 mesaj var

Kişisel kullanacağım Macbook Air için Office lisansı almam lazım gençler. Uygun(!) fiyatlı key satan yerler vardır eminim. :D

Spoiler

Korsan değil ya. Bu çok ucuza lisans vs oluyor ya, onlardan soruyorum.

Nereden alabilirim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

4 minutes ago, wazzap said:

Kişisel kullanacağım Macbook Air için Office lisansı almam lazım gençler. Uygun(!) fiyatlı key satan yerler vardır eminim. :D

Hide contents

Korsan değil ya. Bu çok ucuza lisans vs oluyor ya, onlardan soruyorum.

Nereden alabilirim?

massgrave'i neden denemiyorsun?

https://massgrave.dev/office_for_mac

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 minutes ago, wazzap said:

@infestorne bileyim,üniversitede vs kullanacağım. biri görür vs.

Üniversitede öğrencilik durumu varsa çoğu okulun ücretsiz Office hizmeti oluyordu, öğrenci işlerine veya bilgi işleme sorulabilir. Öğretim üyeliği durumu varsa zaten öyle bir hak mevcut olmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, SEP said:

Üniversitede öğrencilik durumu varsa çoğu okulun ücretsiz Office hizmeti oluyordu, öğrenci işlerine veya bilgi işleme sorulabilir. Öğretim üyeliği durumu varsa zaten öyle bir hak mevcut olmalı.

Ben TÜBİTAK çalışanı olarak geçiyorum. Eski okulun email adresi var, kullanıyorum hala da yarın bir gün pat diye kapatılrsa ortada kalmak istemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

23 minutes ago, Najaz said:

Suçüstü olmadıktan sonra sorun yok. Kim görecek, nesini görecek ayrıca? :D

1 hour ago, wazzap said:

@infestorne bileyim

:D

offf cahilliğe gel. ben geçenm macos 15 yükledim, massgrave onu desteklemiyormuş daha.

bana :cici:

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam libre yeterli. Tübitak projesi vs yazacam desen de yeterli. ODF formatı destekliyor TBTK sunucuları ve yazım zımbırtıları. Zotero ile full entegre süper çalışıyor zaten. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, SkyWarrior said:

Hocam libre yeterli. Tübitak projesi vs yazacam desen de yeterli. ODF formatı destekliyor TBTK sunucuları ve yazım zımbırtıları. Zotero ile full entegre süper çalışıyor zaten. 

3 defa, yazdığım rapor sıfırlandı. O topa girmem bir daha.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LaTeX ile yazilmamis tez, tez degildir :type:

bu arada libreoffice veya diger alternatiflerin ms office'e yaklasabilmeleri icin daha cok ekmek yemeleri lazim. özellikle excel'in yanina yaklasamiyorlar. visio alternatifi olarak draw.io fena degil ama. confluence icinde (ve disinda da :lol: ) cok guzel is goruyor.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS office e yaklaşılmasını gerektiren bir durum yok hocam. MS office salak suluk şabloncuklardan farksız bir hal aldı. Son minvalde Libreoffice über entegre sharepoint ve one drive kullanmayan biri için fazlasıyla yeterli. Daha ileri gideyim. Bunu da istemeyen doğrudan google docs kullansın. 

Not. Her alanda latex ile tez yazılmıyor (Bkz tıp). Bazı tıp dergileri latex ile yazılmış submissionları kabul bile etmiyor. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, SkyWarrior said:

Valla hocam koca doktora tezi, makale ve posteri hazırladım. Bana mısın demedi. 

Ben doktora tezimi latex'te yaptım zaten. enstitünün siktiri boktan template'ini oturup baştan yazdım. Çalışmalarımızı bütün konfereans/dergilere tex olarak gönderiyorum.

:cigar:

Ama TÜBİTAK'ın template'i docx işte. Oturup onunla uğraşmadım açıkçası, çünkü doktora tezi gibi değil sonuçta. Sadece belirli kişiler okuyor.

1 hour ago, SkyWarrior said:

Not. Her alanda latex ile tez yazılmıyor (Bkz tıp). Bazı tıp dergileri latex ile yazılmış submissionları kabul bile etmiyor.

Bu olayı duymuştum. Biyolojide yüksek lisans yapan bir arkadaş söylemişti. Hatta "latex ne" diye sormuştu da şaşırmıştım. EndNote mu ne kullanıyormuş, onu da anlamamıştım zaten. :icon_whistle:

@infestor latex :icon_eye_love: ben

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LibreOffice'in en büyük sorunu .docx formatında hazırlanmış ve tablo içeren Word dosyalarını bir türlü düzgün gösterememesi. Her iki programı da yıllardır aktif kullanıyorum ama birinde yapılan dosya ötekinde hala bozuk çıkıyor (aynı durum Google Docs için de geçerli).

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, wazzap said:

Yalnız forum fos çıktı. bir yardım istedik peehhhh

Reveal hidden contents

:mrgreen:

Şuradan Windows lisansı almıştım laptop için 1-2 yıl önce, henüz patlamadı. Office için de denenebilir:

https://www.yazilimbudur.com/office-365-key-free-pmt367

Gri lisans sonuçta bunlar, birkaç yıl idare eder muhtemelen. Buradan alacak olursanız dikkat edin hemen göndermiyolar bazen, mail atıp dürtmek gerekiyor (göndersenize olm diye). :)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 minutes ago, wazzap said:

Eski üniversitemdeki mail ile kaydoldum. Verilerim bi gitsin, sizden alacağım hesabını :baba:

Bişey olmaz, en fazla programa erişim kapanır (bizim üniversite öyle yapmıştı).:S 

Gerçi belli bi süre verip "O tarihe kadar OneDrive üzerinde veriniz varsa silinir haberiniz olsun" demişlerdi. Okul mailine arada bakarsınız. :clever:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Proje yönetim sistemine gönderilen dökümanlar docx veya odt olsa da farketmiyor. Dosyayı doğrudan biri almıyor. Dosya orada parçalanıp kendi formatlarına çevriliyor. Bu sistemi yazan kardeşimdi. Formatın önemi yok bozuk da olsa zaten o dosyayı görmüyor kimse demişti. Yani olması gereken o tabloyu bozuk da olsa doldurun içini sistem çekiyor zaten. Tanımlı olan boşluklar gibi düşünün. 

Librenin yeterli olması olayı Pardus ile de alakalı. Her ne kadar proje nanay da olsa halen aktif ve halen kullanıcıları var. 

Kendime gelince, tıp dergilerinin şablonları yok. Sadece çift satır aralıklı satır numaraları girilmiş halde düz rtf istiyorlar. WORD olmuş OpenDocumentFormat olmuş farketmiyor. RTF olarak sistemlerine yüklenmesini istiyorlar onlar oradan çekip kendi dizgilerine çeviriyorlar. Resimler tablolar vs için de ayrı upload arayüzleri oluyor. Word dökümanına koyduğunuz tabloyu kabul etmiyorlar. O nedenle bana Libreoffice ve zotero ikilisi fazlasıyla yetiyor. Taşınabilir döküman olarak da sadece PDF kullandığımdan format bozulması vs derdim yok. 

Masaüstü yayıncılık yapan ciddi kişiler ve kuruluşlar da MS Office kullanmazlar zaten. MS Office yıllar önce hükmünü yitirmiş bir yazılım. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@SkyWarriorsisteme yüklerken .pdf çevirip yüklüyorum zaten orası ayrı. Ama proje raporunu vs yazarken .docx formatlı dosya üzerinden yazdığım için herhangi bir hatada komple gidiyor. Daha önce de bahsettiğim gibi, 3 defa başıma gelince "eeeh eytere bea" diyip, sabit windows makinaların bir tanesinde yazdım raporu.

TÜBİTAK 1001 proje önerileri için sonunda tex'e geçmiş ama. Geçen hocalardan bir tanesi hazırlarken gördüm.

Ayrıca 2024 yılında tex formatlı şablonu olmayan dergiye de kafam girsin. :2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

@SkyWarriorsisteme yüklerken .pdf çevirip yüklüyorum zaten orası ayrı. Ama proje raporunu vs yazarken .docx formatlı dosya üzerinden yazdığım için herhangi bir hatada komple gidiyor. Daha önce de bahsettiğim gibi, 3 defa başıma gelince "eeeh eytere bea" diyip, sabit windows makinaların bir tanesinde yazdım raporu.

TÜBİTAK 1001 proje önerileri için sonunda tex'e geçmiş ama. Geçen hocalardan bir tanesi hazırlarken gördüm.

Ayrıca 2024 yılında tex formatlı şablonu olmayan dergiye de kafam girsin. :2no:

Hocam tıp fakültesi ve sağlık bilimleri öğrencileri müyendiz değiller. Onlara tex öğretecek vakit yok. Buna zorlayacak bir durum da yok. Kafan dursun yerinde. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tıpçı da öğrenemiyorsa onun hekimliğinden şüphe ederim. Hayır, sanki formülüzasyon vs yapacaksın. Bir kere çok daha kolay ya. En fazla 3-4 şekli yanyana koyarken zorluk yaşarsın. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Tıpçı da öğrenemiyorsa onun hekimliğinden şüphe ederim. Hayır, sanki formülüzasyon vs yapacaksın. Bir kere çok daha kolay ya. En fazla 3-4 şekli yanyana koyarken zorluk yaşarsın. :D

kod var ya. kod demek korku demek :mrgreen:

gnuplot ile de grafik cizmesi gerekirse hepten kopar o kayis :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

22 minutes ago, infestor said:

gnuplot ile de grafik cizmesi gerekirse hepten kopar o kayis :lol:

onu bile python ile yapıyorlar artık. gnuplot bilen/kullanan bir tek biz dinazorlar kaldık. :D

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben R ggplot ile çizerim çok lazımsa. gnuplot ile ne uğraşacam. Daha da publication quality istersem ggpubr ve tidyverse var babalar gibi. Çok daha tatlı grafikler için circlize yetiyor da artıyor. 

Şayet eliniz excel e dokunuyorsa en ufak hesaplamada hiç konuşmayın derim. Şirket öyle istiyor filan palavra. 

Tıpçılara laf yok. Onların okuduğu kadar biyoloji, anatomi vs okuyun onlar da okurlar tex mex. Fazlası tıp mezunlarını küçümsemeye girecek bu kadarı bile bana göre fazla. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok