Dizüstü için batarya/pil nereden alabilirim?
0

Bu konuda 6 mesaj var

Merhaba
Bir senedir touchpad 1 2 milimetre yükseldi anlamsızca, bir basamak oluştu kasa ile arasında. Meğer alttan batarya şişmiş touchpadi yukarıya doğru itmiş. Alttan da şişmeye başlayınca alttaki plastik kapağı yamulttu oradan açınca anladım.
Sonuç dizüstü için yeni pil almam lazım. 
İşi pil-batarya satışı olan bildiğiniz alış veriş yaptığınız güvenilir bir yer var mı acaba?
Rastgele xbilişim'den almak istemiyorum.
.
m8DhMk.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 kere Pars Powerdan aldım, n11de mağazaları da var, 2 yıl kadar dayandı. Daha önce de aliexpresten almıştım birkaç kere onlar Parsınkiler kada uzun ömürlü olmamıştı.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ben de pars power'ın online mağazasından alacağım sanırım.

Bir pars marka bir de orjinal diye satılan var.

Orjinali alacağım gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gördüğüm kadarıyla dell kullanıyorsun. dell'in orjinal ekipman ithalatçısı bu adamlar: https://www.dunyagrup.com/

orjinal batarya almak istersen burayla iletişime geçebilirsin ki bence orjinal harici bir şey takılmaz laptopa.

yaşadığın olay ise klasik sürekli fişte kullanılan ve şarjı %100'de duran laptop semptomudur. yeni bataryayı taktığında bios'dan max şarjı %70-80 (keyfine göre) olacak şekilde ayarlarsan bataryan hem bir daha şişmez hem de 10 sene gider bozulmadan.

https://www.dunyagrup.com/dell-357f9-0gfj6-71jf4-orjinal-laptop-bataryasi-pil.html

sanıyorum ki senin batarya bu.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Evet ısrarla %100 ve sürekli fişte kullandım aldığımdan beri.
Pilde çok nadir kullanıyorum.
Yeni aldığımı biostan %70'e ayarlayayım.
Orjinal olan oldukça pahalı.
Yarın sipariş edeceğim sanırım dünyadan orjinal alacağım.

1.121 tl  Pars
2.609 tl Orijinal denen
4.726 tl Dell distribütörden.
Fiyatlar bu şekilde .

Ek:
Dell Uk-Usa-India sitelerinde Inspiron 15 7000 (7567) için battery satılmıyor.
Bu 2.609 liralık ile 4.726 liralık iki pil aynı olma ihtimali yoktur umarım.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adaptor olsa en ucuz neyi buluyoersan muadil al tak gec derdim ama pil zor is

duzgun maudil bence uygun sana coku fiste kullaniliyor en super en iyisi olmasada  is gorucek

burda rezil tehlikeli dandik urunlerden degilde daha dusuk ozellikle dzgun mudailerden bajsediyoruz elbet

bence laptoplarda sorun olmasi zor

ama cep telefonda olayboka battmis

adam duzgun dukkani gec yetlili bayiden urunu aliyo yada tamir ettiriyo icindeki sahte cikiyo

bide aplle artik sarj da vermiyor iyice olay oluyo

konuyu uzattim ama  ac gozlu firmalar isi buralara getirdi.

motiorun bozuluyo icindeki guc devresi gitms yeni monotr basit diyelim ki 150 dolar herif senden 90 + kdv dolar oavuc kadar devre icin para isiyo

zamaninda bvuaya yazmistim 100 dolarlik monoturun adaptoru bozuldu acerin kendisi 50 dolar mi para istedi yada 40 unutum nerdeyse pari parasi tamir falanda yok ya dis unute 5 de 1 paraya muadil aldim rorhjinalide muadili  cin maliydi zati yadabazen direk fason baskalarina yaptirdilari icin ustune ek kendi isimleride ekliyor ayni marka ile olabiliyo aldigin muadil

cep telefunu bozuluyo telefonu adam almis 60 bine  42 bin lira tamir parasi diyo

lan olum ne diyonuz diyen yok

turkiye sorunu olsa tamam de gec olay dunya sorunu

firmalar tamamen bi kere musteirm oldum opmezsem olmaz modundalar

yada hop office jet tarzi urenlerine kartus yeni koymazsan baski vermesi dogal ama laan scanerida calistirmiyor faxta yollatimiyor aleti direk kiitliyo 5 i bir arada alet  amamurekebi yoksa hic bisini kullantirmiyor

arabalarda basla bu malliklar bi kac senedir

sirf bu yuzden illa lazim degilse olsem gebersem orjianlinen uzak duruyorum fyat konusu da tek sebep degil yani

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok