Black Myth Wukong
1 1

Bu konuda 59 mesaj var

Aldım ben bunu Epic'ten bakayım hemen başlarını beğenmezsem iade artık. :)

HDR desteği yok oyunun. :(

Bakayım performans nasıl ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çinli oyuncular incelemelerde övmüş. Bu yüzden de oyuncu puanı yüksek görünüyor. Sizlerin yorumlarınızı merak ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yeni sürücüyü indirmedim. Eskisi ile 3k testi yapayım. Sonrasında yeni sürücü ile farka bakarım. Şuan test ediyorum 3K da.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, T800 said:

Aldım ben bunu Epic'ten bakayım hemen başlarını beğenmezsem iade artık. :)

HDR desteği yok oyunun. :(

Bakayım performans nasıl ?

beğenmeyeceğine eminim abi. oynanış Elden Ring gibi. iade edersin büyük ihtimalle. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun güzel geldi bana, Hardware Unboxed Quality settings ile devam ediyorum oyunun kendisi daha daha zorlayıcı benchmarka göre.

Oyunun grafikleri gayet iyi olmakla birlikte DLSS sharpness bana bir miktar abanılmış gibi geldi bir de sanırım DLSS .dll dosyası eski bir versiyon, onu da değiştirmek gerekecek. İkinci olarak oyuna mutlak surette Nvidia overlay olur, Reshade olur, AMD overlay olur ince ayar yapmak lazım renk, kontrast ve parlaklık olarak. HDR yok, oyunu İngilizce seslendirme ile oynamakla birlikte sanırım orijinali Çince, karakterlerin dudak hareketleri konuşmaya uymuyor.

Souls like denilebilir herhalde buna. Souls oyunlarını sevip takip edenler çok daha iyi yorum yapabilir bu konuda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, T800 said:

Oyun güzel geldi bana, Hardware Unboxed Quality settings ile devam ediyorum oyunun kendisi daha daha zorlayıcı benchmarka göre.

Oyunun grafikleri gayet iyi olmakla birlikte DLSS sharpness bana bir miktar abanılmış gibi geldi bir de sanırım DLSS .dll dosyası eski bir versiyon, onu da değiştirmek gerekecek. İkinci olarak oyuna mutlak surette Nvidia overlay olur, Reshade olur, AMD overlay olur ince ayar yapmak lazım renk, kontrast ve parlaklık olarak. HDR yok, oyunu İngilizce seslendirme ile oynamakla birlikte sanırım orijinali Çince, karakterlerin dudak hareketleri konuşmaya uymuyor.

Souls like denilebilir herhalde buna. Souls oyunlarını sevip takip edenler çok daha iyi yorum yapabilir bu konuda.

ben kesinlikle almam gibi. oyun 1 kez oynanıp kaldırılacak. karakter geliştirme esnekliği souls oyunları gibi değil. hatta yok gibi. devamlılığı da yok. neyse bakalım. şuan özellikle asya tarafından bayağı yüksek puanlar ile yukarıda tutuluyor. 

Yeni sürücüye geçince aynı testleri yaparım. Ama şuan için geçmeyi planlamıyorum. Oyunu alırsam anca o zaman geçerim. Şuan gerek yok gibi. 

3440x1440 Full Cinematic / Upscaling %65 / FG On / RT OFF
WUKONG 3K_RT OFF  DLSS Qualty1.jpg

3440x1440 Full Cinematic / Upscaling %65 / FG On / RT Very High
WUKONG 3K_RT AÇIK  DLSS Qualty1.jpg

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kaç videosunu izledim, Elden Ring'i andırdığı için beni sarmayacağına kanaat getirdim. Satınalacağımı sanmam. Yine de grafik açısından görsel anlamda tatmin edici. Bundan sonra gelecek oyunlar için umut vadetmesi açısından güzel.

HDR olmayışı da fenaymış.

Edit: İmla

MilesTeg tarafından düzenlendi
ZvAnA and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, jackjoker said:

ben kesinlikle almam gibi. oyun 1 kez oynanıp kaldırılacak. karakter geliştirme esnekliği souls oyunları gibi değil. hatta yok gibi. devamlılığı da yok. neyse bakalım. şuan özellikle asya tarafından bayağı yüksek puanlar ile yukarıda tutuluyor. 

Yeni sürücüye geçince aynı testleri yaparım. Ama şuan için geçmeyi planlamıyorum. Oyunu alırsam anca o zaman geçerim. Şuan gerek yok gibi. 

3440x1440 Full Cinematic / Upscaling %65 / FG On / RT OFF
WUKONG 3K_RT OFF  DLSS Qualty1.jpg

3440x1440 Full Cinematic / Upscaling %65 / FG On / RT Very High
WUKONG 3K_RT AÇIK  DLSS Qualty1.jpg

Benim bu yeni sürücü ile ilk testte 108 FPS’de kalıyor, ikinci test 79 FPS.

Zotac yine iyi iş çıkarmış fiyatına göre. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de bu parry-dodge-attack oyunlarını çok beceremesem de From Software oyunlarını garip bir şekilde 60 FPS kısıtı, 21:9 olmaması falan gibi limitler koyuyor, Sekiro’yu baya uyguna almıştım mesela ancak bunları görünce iade ettim, olacak iş değil. Dışarıdan oluyor bir şeyler ancak olmaz bu şekilde artık bu zamanda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, T800 said:

Bir de bu parry-dodge-attack oyunlarını çok beceremesem de From Software oyunlarını garip bir şekilde 60 FPS kısıtı, 21:9 olmaması falan gibi limitler koyuyor, Sekiro’yu baya uyguna almıştım mesela ancak bunları görünce iade ettim, olacak iş değil. Dışarıdan oluyor bir şeyler ancak olmaz bu şekilde artık bu zamanda.

soulslike oyunlarda fps limitinin olması oyunun stiline ters bir durum değil. yapımcı da bu yüzden bu kiliti kaldırmıyor. 120 fps de ve 60 fps de aynı boss'a girdiğinizde herhangi bir fark yok. ama 21:9 olmaması olayına bende katılıyorum. 

bunu Elden Ring de New Game Plus +9 oynayan ve fps kilidi açık kapalı tutan biri olarak söylüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyun açık dünya değilmiş. belli bir rotayı izleyerek yarı lineer oynanıyormuş. 

geçiniz

yılın oyunu olmayı bırak yılın oyunu adayı yapmaları bile hata olur o kadar net. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun baştan sona nvidia pehpehli. Jensun Huang amca bizi maymuna çevirmek istiyor ondan bunu köklüyor. 

Oyunun incelemelerine baktınız mı bilmem de tüm ayarlar köklenik 4K da DLSS gibi zımbırtıları minimum kullanabilmek bile böyle lineer bir oyun için 4090 istiyor direk. Aşağısında FPS droplar ve %1 lowların düşüşü oyunun zevkine ediyor deniyor. Hoş maymun olduktan sonra nasıl bir zevki olacaksa. 

Sadece benchmarkı denemek adına linux altında çalışacak mı diye 4060ti 16gb ile denedim. (8gb versiyon tutarlı şekilde 16gb versiyondan yavaş bu oyunda onu diyim)

1440p Cinematic Ray Tracing very high, FSR %50 FG on 30 FPS. :lol:

Neden DLSS3 ve Frame gen kullanamıyorsun derseniz henüz proton için nvapi DLSS3 ve framegen kullanacak şekilde güncellenmedi. Nvidia DLSS2 den sonra nvapi yi güncellemeyi bıraktı nedense :1pof: FSR ve Framegen çalışıyor ama. 

Radeon 7900XTX ile Ray tracing dahi açmamak gerekiyor 60FPS akıcı oynanacaksa :zuh: (Tamam AMD sıçıyo Ray tracing de bir nvidia değil ama bu kadarı da fazla sanki be. )

CRYSIS 2 - Tessellation macerası gibi. 

En güzeli zaten konsollarda 4K çalışır bu belli ayarlarda kaldı ki kontrolcü ile oynamak en iyisi olacak. Bağla 4K ekrana PS5 veya Xbox One X aksın gitsin. Bu oyun için sistem bile kurulmaz. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6900XT ile de Full Ray Tracing açmadan High, Very High, Cinematic ayarlar ile 4K FSR Quality, FSR frame generation gayet düzgün çalışıyor. Benim sevmediğim tek yanı oyunun görüntü ile oynanmaz ise baya washed out bir görüntü var, onu yapamamışlar nedense.

Kesin reshade falan bir dolu bir şey gelir buna oyuncular kurcaladıkça.

8700K yetmiyor yine bu oyunda da, 4K FSR Quality ayarında bile 6900XT’yi beslemekte yetersiz kalıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motion Blur, Chromatic Aberration, Depth of Field ve Film Grain ayarlarını ne diyeyim neredeyse tüm oyunlarda kapatırım, kapatmadığım çok çok nadirdir.

Radial Blur, Vignette falan da aynı şekilde kapatırım hep.

wazzap and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İzlediğim incelemelere bakarsak oyun elden ring gibi değil. bir kere açık dünya değil. size sunduğu rota da keşfetme muhabbeti varmış ama az o da. karakter seçenekliliği de elden ring gibi değil o nedenle elden ring ile karşılaştırmak doğru değil gibi. oynayanlar sevmiş oyunu. souls gibi ama daha aksiyon odaklı diyorlar. save noktaları var yine ve ölünce exp veya başka bir şey kaybetmeden o noktada tekrar başlanıyormuş. 

PS5 performansı sıkıntılı gibi. o nedenle ben herhalde indirime girince alırım ortaklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chapter 1 sonu boss glitch oldu, köşede kaldı kendi kendine, o şekilde geçtik, yama gelir illaki buna da.

Journey to the West diye bir Çin hikayesi herhalde, ondan esinlenmiş veya onunla bağlantılı demek daha doğru olur herhalde o şekilde bir oyunmuş. 

Çin’de veya uzak doğuda da sanırım bu hikaye bilinir bir hikaye anladığım tabii biz yabancıyız bu hikayeye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dual Shock 4 bir de klasik olarak artık çalışmıyor bu oyunda da(ben Epic’ten oynuyorum, Steam değil) DS4Windows yükledim o şekilde sıkıntı olmadı, çalıştı oyunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Atrin said:

İzlediğim incelemelere bakarsak oyun elden ring gibi değil. bir kere açık dünya değil. size sunduğu rota da keşfetme muhabbeti varmış ama az o da. karakter seçenekliliği de elden ring gibi değil o nedenle elden ring ile karşılaştırmak doğru değil gibi. oynayanlar sevmiş oyunu. souls gibi ama daha aksiyon odaklı diyorlar. save noktaları var yine ve ölünce exp veya başka bir şey kaybetmeden o noktada tekrar başlanıyormuş. 

PS5 performansı sıkıntılı gibi. o nedenle ben herhalde indirime girince alırım ortaklı.

oyun Elden Ring'in bırak tırnağı, o tırnağı oluşturan atomun atomu bile olamaz. bir kere boss lara gelene kadar sıradan düşmanları iki vuruşta öldürebiliyorsun. sadece boss fight üzerine kurgulamışlar oyunu. Elden Ring de boss dan daha sıkıntı onlarca farklı çeşit mob var. 

açık dünya değil

level sistemi level sistemi değil

karakter gelişimi yok.

silah ve kombo çeşitliliği yok.

serbestlik yok

seçim - sonuç ilişkisi yok.

en basiti karakteriniz bile maymun. 

oyun steam de 1. sırada. anlık 2 milyon insan oynuyor bunun 1 milyon 900 bin'i çin den. 
adamlar kendi oyununu listede tutmak için abanıyorlar. 
10 dolara düşerse alırım yoksa almam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw para vermeyin. 3 vakte kadar Epic bunu beleş verir. O zaman oynarsınız. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yaw çin istediği kadar el üstünde tutmaya çalışsın, 230k oy verilmiş %96 puanı olan oyuna da boktan demezsin be kardeşim. elden ring fanboyluğunun da böylesi :kayik:

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, TiesTorN said:

yaw çin istediği kadar el üstünde tutmaya çalışsın, 230k oy verilmiş %96 puanı olan oyuna da boktan demezsin be kardeşim. elden ring fanboyluğunun da böylesi :kayik:

lan bi git ne fanboyluğu. oyun boktan bir kere. hiç bir taraftan elinle tutulamıyor. aç izle ben bir şey demeyim. tonla yayın var. elin çinlisi işte ne bekliyon.

sana

:cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok