Vantilatör rot-balans :)
2 2

Bu konuda 6 mesaj var

bu sıcaklarda eminim vantilatör kullananlarınız vardır benim gibi. salonda klima var ama ev kiralık olduğu için her odaya klima taktıramıyorum maalesef.. vantilatör ile idare ediyorum.

neyse, ucuz vantilatör aldığınızda genelde pervaneleri balansı bozuk olarak gelir ve tir tir titrer çalışırken, hem gereksiz ses çıkarır hem de kendine zarar verir. denk gelenleriniz vardır. çözümü çok basit.

bende kumtel var, alınabilecek en ucuz markalardan biri. ilk aldığımda pervanesi o kadar kötüydü ki zangır zangır titriyordu. ucuz etin yahnisi işte... pervaneyi çıkarın, uzun bir çubuk alın (tornavida olabilir) ve pervanenin ortasından geçirin, sonra pervaneyi döndürün. ağır olan kısmı aşağıda kalacaktır, ağırlığı dengelemek için üstte kalan kısmının uygun bir yerine ağırlık yapıştırın. benim elimde 10gr'lık jant ağırlığı vardı bir kaç tane. denemek için bir tane 10gr'lık yapıştırdım ve şansa tam oldu, şu an tamamen eşit dönüyor ve acaip sessiz çalışıyor :)

vantilatörü olup titreyenler deneyebilir.

Peregrine and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kumtel ve diğer çin malı çakmalarda bu titreme çok da ben de geçen sene 18 lik raks aldım. Titreme hiç olmadı şükür. Bir de kayınvalideye 16lık fakir aldım ki o kadar sessiz çalışan bir vantliatör görmedim. Ama bu iş de mantıklıymış. Bakayım sıkıntı görürsem denerim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4-5 yıl önce Blyss marka şu model vantilatörü almıştım. Kumandalı, rüzgar esintisini simüle eden birkaç programı vs var. Yıllardır sıkıntısız kullanıyorum. Titreme vs yok. Şuan aynı modelini bulamadım yeni modeller var. Benimki şu yabancı linkteki;

https://www.castorama.fr/ventilateur-sur-pied-a-moteur-a-courant-continu-fs40-16fr-2-blyss-oscillation-a-90-hauteur-reglable-5-fonctions-24-vitesses-blanc/3663602712961_CAFR.prd

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben benim kumteli zamanında 120 tl ye almıştım :lol: şimdi baktım 1200 tl den başlıyor fiyatlar... ne olmuş bunlar be?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyiytrmr frhş aöa zaöamşa b,r yaşğaşadanmn llacis yok misal bende 20-25 saat gunde claisiyo.1-2 ay boyle calisinca ustunde deli gibi yoz biriliyo toz terken direk cekip kanat vurudundan ozellike loslerinde bu da iste bozuyo sil mil kapak acilir kolaysa 3-5 gun idare edebiliyo

artik lamadi ama yumusak plastik kanatlilar ruzgardi kendi calmadiydi derken hem ses hem yalpala yapiyorlar

vantilatorler deli pahali normal duzgun degil normal markalar genedle 2000 lira ustu biraz motoru guclu biraz sanki duzgunmus gibi duran gorebildigimiz en dandik duz medleri ise 650-900 araliginda alabiliyoruz seneler sonra parama kiydim bizimjiler gitmeden aldim bi onceki internetten ucuza alinmisti direk hemen bozuldu  tamire gondermedim kullaci hayasi diyip kargo git gel ugras telefon cekilmez bu sefer direk sokak arasi esnaftan aldim 2 sebep bir kargocular azina siciyorlar atarken dukkan duzgun gunderse karocular %70 paralayacak

ikinci bazi sefiller eski mallari sorunlu mallari uolluorlar sokak arasi esnaf malini alir satar 2 hada sonra gectiginde gecen su marka su urun vardi fesen yerine bambaska mallar gelmistir tujetir elindeki

serinlemek cok umrumda degil ben 22-23 saati yakatta geciriyorum kisin neysede yazin yaka islanyo terden kurumuyor vantintor az terlememden daha cok bu terin kurumasi da fayda ediuo

buldugunuz en ucuzu alip olmazsa cope atin diyicem

en dandik ile orta dandik arasinda 2-3 kat farkina ragmen kalite farki pek yok kaliteli urunler cok daha pahali

seneler once bi rubenis almistim 3-4 sene kullanmistim 75 liraya 25 mi 35 dolar mi bisi ediyordu sanirim ozaman

benzeri modeler simdi 74 do 65 -dolara gore bile fiyTLAR BENCE 1.5 2 KAT ARTİK TL DEMİYOUM BAK DOLAR DİYOM

ZATİ ARCELİK FALAN DESEN DİREKMAN 100 DLAR USTU OLUYO

BENCE FENA DEGİL

TONLADA ELETRİK PARASİ BELKİ AMA Bİ COK MODEL ALT KADEMELERDE SU YANİ 1000 LİRA AZ USTU ALTİ FALAN 45*-55 WATT OLMASİ LAZİM.

HERKESTE BENİM HİNİ 8 X24 PC VE YATAKTA DEGİL.

ESKİ USUL Bİ AMPULUN YABNASİ KADAR ETKİ EDİYO

KLİMALAR SU KONUSUNA KİİM MİLLET BAKİMİ COK YAPTİMİYOR KİLİMA VAR DİYERDE CAMİ CERVEYİ KAPALİ OYUTOU O DİS UNİTEDE DE SOGUTMA İCİN Bİ VANTİLATOR VAR ALLAH ONLAR BAZEN COK FECİ SES YAPİYO PC MASTER RACE UYELERİ OLARAN FAN VE BOZUK FAN SESİ NASİL İSKENCE DEMEYE GEREK YOK BEN CAMİ CERVEYİ ACİYORUM KLMASİZ OLDUGUM İCİN SOKAKTA 1-2 TANE BOZUK BOYLE VAR GİR GİRT GİT GİT SES YAPİYO DELİRİYO SOLANDO KANAMPETE ADADA UZANİYORDUM OZANAMİYORUM ARTİK GECELERİ

KALİTELİ URUN DİYE BİSİ GOZUMDE KALMADİ

BU VANTİLTORUN DANDİKLERİN EN BUYUK SORUNU İSE BUNLARDA SOYLE ERİK CEKİRDEGİ GİKADAR Bİ NANE VAR İLK HARKETİ BU VERİYO HANİ BUNUN MARS MOTORU DİYELİM (ARABADAN ANLAMAM BENETME HATALİ OLABİLİR)ppğs cağs bugun gozum hic gormuyor elime buyuteci alip okuyu p duzeltemecem hepsini

bu nan bozukuyo genelde ateslyici basiyorsun calisiyo elinle soyle 5-10 kere cevirince f00 jusur sene onceki arabalr gibi oyle calisyo

tolmani dagilmazsa tamam

bana hic dayanmiyot ama ben bunu ssansizlik arti uzun sureli kullanima bagliyorum misal hep dile getiriyom pc 7 24 calisiyo 8 senede toplam 8 gun kapali kalmamistir eletrik kesintisi haric.

dolasiyle tum parcalar normal bi adaminin 5 kati sure kullanilmis 4-5 kati da fazla kullanilmis oluyo

sanayi tipi diye yutturduklari vantilatore de kanmamak lazim sadece onlarin moturu daha guclu daha dayanikli daha iyi degil

sanirim su an turkiyenin en ucuz ama en bildik markalarindan biri metropol kumtel falan orta fiyatlarda

lş,öaşar,m spgıtırken ne kadar eletrik yedigini bilmiyorum

ama vantor gibi eski tip ampul kadar dusuk olamaz

insan alisiyo sogua sicaza zorunda kaldin mi alisiyorun yasamazsin alisamazsin saniyorsun ama alisiyorsun

ben soguga kendimi alistirdim

ben cok yasama diye dusunuyorum yasarsam %99 homeless olucam nasil becerecem kismini bilmiyorum .

ama kapali bir ortama siginabilirsem sosuga alistim kisin ustumu orteden don ve llet ile yatabiliyorum kalifeor yanmadiinda bile

bunun ters yani ise sogua b kadar alistigida sicaga daha dayanaiksaliyorsun hele ki artik yaslanip bide sisman olunca

6 sneden cok yasarsam heralde kilo kaybedem biraz yokluktan yani rejimden degil ara ara 100 kilo altina dusuyorum su an ac acikta degilim ama normal kilo 110-115 ken ortalama 103 lere dustum rejimden degil cok cok emke gibi m bi suru gidayi yemegi l mecbur es gectigimden 30larimda kadar yedigimde 115 kg luyordum

kilo yoksa saglik proglemi yoksa yasanabiliyo vantilator olmasa bile bu sene govardalik ettim gecen 2 sene vatirlatorsdum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok