dizüstü tavsiye
0

Bu konuda 76 mesaj var

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

2 hours ago, wazzap said:

@AK.idiocracy 4060lı en ucuz bu var.

https://www.n11.com/urun/dell-g16-7630-g76302401010u03-i7-13700hx-32-gb-1-tb-ssd-rtx4060-16-dos-dizustu-bilgisayar-43269489

1 bin TL'ye daha ucuz olarak ya 16 GB ya da 512GB'lık versiyonları da var ama o kadar farka değer bu.

Bence de bu çok iyi. Şu an kullandığım HP Victus'dan önce Dell Gaming serisi bir laptop kullanıyordum, kesinlikle Dell alınır. Daha yeni haberi çıktı, HP, 2022 HP ProBook serisi cihazlara hatalı firmware yayınlayıp milletin laptopunu tuğla etmiş. Daha önce de aynısını sanırım 2020 veya 2021 HP Omen laptoplar için yapıp yine milletin cihazını tuğla etmişlerdi. Bu adamlar bir de bufirmware'leri Windows Update'e de veriyorlar, otomatik alıyor sistem. Ben local group policy ile windows'un donanım sürücü ve firmware almasını engelledim. Bioslar yayınlandıktan sonra 2 ay bekleyip, henüz geri çekmemişlerse öyle yapıyorum. Bir de CPU fanı ıslık benzeri bir ses yapıyor, HP'lerde çok da yaygın bir durum, ama kulağım alıştı ve custom fan profili yaptım bir şekilde iadare ediyorum.

Benim HP Victus cihaz AMD r7 7840HS, 16 GB DDR5, 512 GB Samsung pcie 4 x4 SSD ve RTX 4070 konfigli bir cihaz, 39K ya vade farksız 9 taksit almıştım geçtiğimiz kasım sonu ve 6000₺ de geriye alışveriş çeki iadesi oldu, onunla da 2TB SSD ve bir sürü ıvır zıvır (SSD kutusu, HDD kutusu, vs vs almıştım) Efektif olarak cihaz 33k'ya geldiği için yukarıdaki Dell'den 10k daha ucuza bulunursa düşünülebilir ama fan sesi, bataryanın max %80 şarja sınırlandırılamaması ve HP'nin dengesizlikleri düşünülürse hiç de gerek yok. Tabi bu fan sesi düşük devirlerde bunu yapıyor, yüksek devirlerdeki fan sesi diğer bütün gaming laptoplar gibi hatta cihazın soğutması gayet yeterli, düşük devirdeki ses en büyük problem beim için. rtx4060 ile 4070 arası fark da yaklaşık %10-15 gibi, illa 4070 olsun diye kastığıma değmezmiş. Bir de ben alırken bu Dell'ler acayip pahalıydı. 🤷🏻‍♂️

Peregrine tarafından düzenlendi
typo
AK.idiocracy beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok