Diablo IV
3 3

Bu konuda 710 mesaj var

5 saat önce, jackjoker said:

la bırak, ne D2 si ne paladini. paladin gibi ucube bir karakteri kasmam bile ben. d2 de benim main amazondu ve evet ben her karakteri en imba düzeye getiririm :) şahitlerim var uçtuğuma dair @stardust
ben d3 de çok kez sezon karakteri açtım ve fulledim. benim derdim sezon da karakter kasmak değil. d3 de bunu yapıyorduk çünkü sezon da güzel kozmetik eşyalar, kanatlar, petler kazanıyorduk. hadi onu geçtim sıralama vardı. sıralamaya sokuyordum karakterimi ve kasıyordum. hatta  chest mantığını geliştiriyorduk. d4 de bunların hiç biri yok. iki kafalık görüntüsü için vaktimi sezon da harcayamam d4 de. o yüzden şuan için mantıklı değil. ha ileride petler olsun, görsel adam gibi kozmetikler olsun, sıralama olsun, getirirlerse o zaman bende kasarım. senden de iyi kasarım olredi :mrgreen:

@Deathknight şuan sezon olmayan kısımda dediğin gibi temper düşürmeye başladım. şuan yeniden NM 90+ 95+ seviyesindeyim. ben sadece mevcut da bulunan end game itemleri değersizleştirmelerine kızıyorum. oyun önceki zamanlara göre evet toparlamış durumda.

Sezon 4' te ranking olayı var bilgine :D  pit tarzı bir alana giriyorsun ve belirtilen süreçte mekanı temizlemen gerekiyor, o süreçte puan gibi bişi topluyorsun en çok puanı alan klasındaki 1000 kişiye girme hakkı kazanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Deathknight said:

Sezon 4' te ranking olayı var bilgine :D  pit tarzı bir alana giriyorsun ve belirtilen süreçte mekanı temizlemen gerekiyor, o süreçte puan gibi bişi topluyorsun en çok puanı alan klasındaki 1000 kişiye girme hakkı kazanıyor.

kozmetik petler, kanatlar cart curt vs geldi mi yada gelecek mi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, jackjoker said:

kozmetik petler, kanatlar cart curt vs geldi mi yada gelecek mi

Pet oyunda zaten yokta at için kozmetikler var. Bossları kestiğinde düşen kozmetik falan var, işin paralı kısmıda var onu biliyorsundur heralde. Son sezonda yeni giyim kuşam kozmetiğide tabi ki yine ilaveten var. Sezonsal ödüllendirme kazanımı diye bişide var. Bunlardan bi zımbırtı topluyorsun ücretsiz olanında onları sezon buffı olarak ekliyorsun, zindanlarda helltideda falan ona göre exp, item buffı geliyor.

Yeni sezonda gem işinide güzel kotarmışlar. Yerlerden şıkır şıkır gem toplamaya gerek kalmıyor artık. Gem parçacıklarını toplayıp craft yapıyoruz. Tüm üstü perfect gemle donatmakta çokta basit değil ama gemlerin katkısı bu vesileyle değerli durumada gelmiş.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02/06/2024 at 6:03 PM, jackjoker said:

la bırak, ne D2 si ne paladini. paladin gibi ucube bir karakteri kasmam bile ben. d2 de benim main amazondu ve evet ben her karakteri en imba düzeye getiririm :) şahitlerim var uçtuğuma dair @stardust
ben d3 de çok kez sezon karakteri açtım ve fulledim. benim derdim sezon da karakter kasmak değil. d3 de bunu yapıyorduk çünkü sezon da güzel kozmetik eşyalar, kanatlar, petler kazanıyorduk. hadi onu geçtim sıralama vardı. sıralamaya sokuyordum karakterimi ve kasıyordum. hatta  chest mantığını geliştiriyorduk. d4 de bunların hiç biri yok. iki kafalık görüntüsü için vaktimi sezon da harcayamam d4 de. o yüzden şuan için mantıklı değil. ha ileride petler olsun, görsel adam gibi kozmetikler olsun, sıralama olsun, getirirlerse o zaman bende kasarım. senden de iyi kasarım olredi :mrgreen:

@Deathknight şuan sezon olmayan kısımda dediğin gibi temper düşürmeye başladım. şuan yeniden NM 90+ 95+ seviyesindeyim. ben sadece mevcut da bulunan end game itemleri değersizleştirmelerine kızıyorum. oyun önceki zamanlara göre evet toparlamış durumda.

Toplam 50 saatim yok hala gelmiş senden iyi kasarım diyor :D karakterim 77 oldu, laf olsun diye arkaya açıyorum bi bir iki saatlik albüm öyle boş boş oynuyorum. Hatta sıfır emek olsun diye de para en kolay elde edilir falan onları soruyorum :D 

D3'e uçtum da, D2'de kaçtım da... peeeh :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, Deathknight said:

Pet oyunda zaten yokta at için kozmetikler var. Bossları kestiğinde düşen kozmetik falan var, işin paralı kısmıda var onu biliyorsundur heralde. Son sezonda yeni giyim kuşam kozmetiğide tabi ki yine ilaveten var. Sezonsal ödüllendirme kazanımı diye bişide var. Bunlardan bi zımbırtı topluyorsun ücretsiz olanında onları sezon buffı olarak ekliyorsun, zindanlarda helltideda falan ona göre exp, item buffı geliyor.

Yeni sezonda gem işinide güzel kotarmışlar. Yerlerden şıkır şıkır gem toplamaya gerek kalmıyor artık. Gem parçacıklarını toplayıp craft yapıyoruz. Tüm üstü perfect gemle donatmakta çokta basit değil ama gemlerin katkısı bu vesileyle değerli durumada gelmiş.

sezonda olan yenilikler ana oyunda da mevcut. gem kısmı aynı. 
yalnız temperleme olayı sıkıntı. mesela kullandığım bow da kendime göre uyarladığım skill var. rapid kullanıyorum. ama temperlerken kullandığın skill gelene kadar hakkın doluyor ve son gelen temper işine hiç bir zaman yaramayacak bir skill oluyor. geri alma da yok. bence bu temperleme işinde ki sınırı kaldırmalılar. saçma şekilde mükemmel olan item çöp olabiliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bişi görüyoruz da anlatıyoruz değil mi? :D oyun ilk çıktığında bile bu kadar sarmamıştım senaryosu hariç. Bu kadar seri 4 char kastım sen düşün. Gerçi biraz baygınlık gelmedi değil aynı şeyi yapmaktan ama +4 skill ve %20 reduce olayına değer daha ileri seviyeleri kastırtmak için.

Son barbarın kaldı zaten iron wolfu, onunda en sonuncusundayım şu an son 3 questinin exp seviyesi çok yüksek sona merdiven attık. Dün yorgun olmasam tamamlardım ama birazdan girip halledicem artık.

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2024-06-06.png Oyunu bozmaya yardımcı olan itemlardan birisi :P  ben seviye 9' a kadar hemen yükselttim. Diğer charlarla çok oynar mıyım bilmem ama 90 levelde tüm charlar içinde kullanılabiliyor. Ana karakterim rogue artık pitte 50' lerde akmaya başladı. Yancı kastığım charlardan necroyada ruh hastası bir build deniyordum. Şu an hemen hemen son halini aldı. Normalde eskiden kullanımı pek etkili olmayan bone spirit buildi var, yeni versiyonda baya bi bufflanmış anladığım. Biraz ağır gidiyor olabilir ya da ben şu ana kadar rogueun hızına alıştığım için öyle tabi gear falanda tam oldu sayılmaz; yapmak için müthiş derecede cooldown falan gerekiyor. Sürekli olarak skilli spamlayabiliyorsunuz. Mantık ortalığı topla göbeğe bone spirit salla nük atmış gibi patlasın :D  Dehşet bir dps olduğunu söylemek rahat. Henüz 90 level ama çok rahat nm 60 falan yapar seviyelerde şu an.

Barbarda epey güçlü WW yaptım ama uniq axe düştü bitane +9 skill veriyor zincir savuran +4 all falan derken çılgın bişi çıkabilir. Normalde de baya seri ve güçlü bir char olmuş barbar.

Sorc içlerinde hemen hemen en vasatı gibi geldi. Hani ben lightning build yaptım kötü diyeceğim ama arkadaşım fire build yaptı oda çok memnun kaldığını söylemiyor ki ana charı onunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Atrin said:

vay hocam shako'yu nasıl düşürdün ya :D

Düşürme değil :D  Yukarıda yazmıştım ama kaçırmışsın, son sezonda crafting işinde super uniqleri craftlama opsiyonun var ama şöyle bir aşaması var ya başka bir super uniq düşürüp onu kırıp hammaddesini 4 adet tabi bulup öyle craftlaman gerekiyor. Sezon sezonda birde iron wolf questleri varya onların en son levelini yaptığında karakter başına 1 o kristalden veriyor. 4 adet karakter kasınca yapabiliyorsun yani; epey bir zombi işi ama düşme şansını hesaba koyarsan o süreçte ben zaten 4 karakteride kastığım için craftlamış oldum :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

heh tam onu soracaktım. 1 karakterle yapmak mümkün mü diye. ben herhalde 4 karakter falan kasamam ya :) peki craft yaptığında shako kesin düşmüyor herhalde belli bir oranda düşüyordur di mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, Atrin said:

heh tam onu soracaktım. 1 karakterle yapmak mümkün mü diye. ben herhalde 4 karakter falan kasamam ya :) peki craft yaptığında shako kesin düşmüyor herhalde belli bir oranda düşüyordur di mi ?

Craftingde istediğin tüm super uniqueler var, hangisini istiyorsan sen kendin yapıyorsun zaten ama dediğim gibi her biri için 4 adet malzemen olması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bari orası güzel olmuş. o kadar uğraştıktan sonra istediğin uber unique'i seçtirmesi mantıklı. sağol hocam bilgiler için

Deathknight beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aksi olsa çok saçma olurdu zaten, düşünsene 4 char kasıp ki bunu yapmak için sadece iron wolf sezon questini en son seviyesine kadar helltideda sürekli tekrarlaman gerekiyor :P  sonra gidiyorsun random bir super uniq atıyor; epey boktan olurdu pek isteklide kasan olmazdı. Ha 2. 3. için bunu yapcak olan insanlar vardır şu an shakoyu yaptım rankımı zorlarım diyenler ama benden bu kadar tabi.

Benim yapabilceğim en iyi şey şu an rogue ana karakterimdi zaten bunu maxa çıkartmak. Necro yapıcam derken, Sorcuda gaza geldim lightning buildini buffladım epey bi pit 30 çok aşırı zorlanmadan yapacak seviyelere geldi. Bahaneyle sorcda 100 lvl oldu, gear up olursa daha ittirir mi şu an için bilmiyorum. Çift el staff gitmiştim ama bi wand+focus kombinide düştü o şekilde bi uplayıp denicem bakalım.

BU ARADA: Event haftası gibi bişi var gençler, yeni kasanlar falan varsa nmlerde treasure goblin şansı acaip artmış durumda Diablo 3' te ki grup grup denk gelebiliyor. Treasure bag diye bişi atıyor, ondan da max 882 gücünde item saçıyor arkadaş. Altın falanda bufflanmış, yüksek oranda düşüyor sürekli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sezonda yeni char kasmak istiyorsanız tam sırası. 1 year anniversary buff var ve bol XP ve altın veriyor. Bir de her gün kozmetik bir şey veriyor. Dün mesela yeni bir at verdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.06.2024 at 14:01, CandleGarden said:

Sezonda yeni char kasmak istiyorsanız tam sırası. 1 year anniversary buff var ve bol XP ve altın veriyor. Bir de her gün kozmetik bir şey veriyor. Dün mesela yeni bir at verdi.

Barbar kasıyorum. Evet iyi oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, RFID said:

Barbar kasıyorum. Evet iyi oldu.

Barbar güzel seçim olmuş, build çeşitliliği açısından da epey verimli. Ben 3. char olarak aslında harlequini yapmak için kasmıştım ama kastığım charlarıda 100' e build denemesi için kasarken sorcdan sonra bakayım dedim. Çünkü oynarken Steel graspın unique baltası düşünce birde işaretli +9 skill verince beni gaza getirdi. Birde +4 toplam 14 skill manyak bişi oldu. Daha hemen hemen çer çöp itemlarla Pit lvl 30 çok fazla kasmadan yapabildi ki paragon build belki şu an tam uyumlu olmayabilir çünkü skill kombinasyonu vs deniyorum. Gerçi son hali oldukça iyi oldu.

Şöyle tarif edeyim: Frenzy ve reduction özelliğini alıyorum onun. Core skill olarak şimdilik double swing var çünkü glyphde daha evvel WW oynuyorum diye devil dust kasmıştım dps için ciddi bir etkisi var haliyle. Steel graspla adamları çekip ki zaten o esnada temperdan falan yaptığım bonuslarla adamlar hemde stun olmuş oluyor, uniq sayesinde de %55 civarı ekstra hasar alıyorlar 5 sn içinde üstüne birde vulnerable oluyor. İçine doğru 10 20 adam çekiyorsun ve swingi koyduğun an zaten ortalık duman oluyor. Elitler 4 5 vuruşa gidiyor yani pit lvl 30 seviyesi olarak öyle diyeyim :P

Sonradan farkettim ki benim CHC düşük kalmış ama hayvan gibi CHD var, dengelemek için şimdi öyle bir yüzük arıyorum eldiven ve yüzükden işaretli %150 geldiği için değiştiremedim. Bunun haricinde biraz resist eksiklerim var bakalım düzeltmeye çalışıyorum en kötü jewelryden poison ve lightning için perfect gem takıcam direk. 95 lvl oldu char zaten alabileceğim son bir kaç paragon var o yüzden resist olarak o taraftan çok yapabileceğim bir şey yok. Ya da anca yeni güzel zırh falan düşerse 3. özelliğini resistlere dengelemek için ya da temperden ayarlayabilirsem öyle olacak. Henüz silahlar upgrade falan etmedim masterworkde epey çılgın bişi olacak gibi. Rogue için +4 pompala yapayım vs derken diğer charlarıda kastırayım merakı geldi acaip şekilde :D :D

Sorcerer için uğraştım ama çok mutlu etmedi, yani iyi hoş kalabalıkta güzel gidiyor aslında da böyle bir dps yetmezliği gibi bir durum var. Ölme sorunu yok karakterde o güzel ama bosslarda falan çok şişmeye başlıyo üst seviyelerde uzun sürüyor falan.

Bu arada bu sezonda tek beğenmediğim unsur temper limiti olması oldu, istediğin özellik hadi random geliyor ama istemediğin bir şey geldi mi puff. Şahane item tam randıman alamamış olabiliyor. Bu limiti ekleyen blizzard zihniyetini sikim. Ulan parasını ya da malzemesini arttırt ama limit koyma limit nedir?

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 dakika önce, Deathknight said:

Barbar güzel seçim olmuş, build çeşitliliği açısından da epey verimli. Ben 3. char olarak aslında harlequini yapmak için kasmıştım ama kastığım charlarıda 100' e build denemesi için kasarken sorcdan sonra bakayım dedim. Çünkü oynarken Steel graspın unique baltası düşünce birde işaretli +9 skill verince beni gaza getirdi. Birde +4 toplam 14 skill manyak bişi oldu. Daha hemen hemen çer çöp itemlarla Pit lvl 30 çok fazla kasmadan yapabildi ki paragon build belki şu an tam uyumlu olmayabilir çünkü skill kombinasyonu vs deniyorum. Gerçi son hali oldukça iyi oldu.

Şöyle tarif edeyim: Frenzy ve reduction özelliğini alıyorum onun. Core skill olarak şimdilik double swing var çünkü glyphde daha evvel WW oynuyorum diye devil dust kasmıştım dps için ciddi bir etkisi var haliyle. Steel graspla adamları çekip ki zaten o esnada temperdan falan yaptığım bonuslarla adamlar hemde stun olmuş oluyor, uniq sayesinde de %55 civarı ekstra hasar alıyorlar 5 sn içinde üstüne birde vulnerable oluyor. İçine doğru 10 20 adam çekiyorsun ve swingi koyduğun an zaten ortalık duman oluyor. Elitler 4 5 vuruşa gidiyor yani pit lvl 30 seviyesi olarak öyle diyeyim :P

Sonradan farkettim ki benim CHC düşük kalmış ama hayvan gibi CHD var, dengelemek için şimdi öyle bir yüzük arıyorum eldiven ve yüzükden işaretli %150 geldiği için değiştiremedim. Bunun haricinde biraz resist eksiklerim var bakalım düzeltmeye çalışıyorum en kötü jewelryden poison ve lightning için perfect gem takıcam direk. 95 lvl oldu char zaten alabileceğim son bir kaç paragon var o yüzden resist olarak o taraftan çok yapabileceğim bir şey yok. Ya da anca yeni güzel zırh falan düşerse 3. özelliğini resistlere dengelemek için ya da temperden ayarlayabilirsem öyle olacak. Henüz silahlar upgrade falan etmedim masterworkde epey çılgın bişi olacak gibi. Rogue için +4 pompala yapayım vs derken diğer charlarıda kastırayım merakı geldi acaip şekilde :D :D

Sorcerer için uğraştım ama çok mutlu etmedi, yani iyi hoş kalabalıkta güzel gidiyor aslında da böyle bir dps yetmezliği gibi bir durum var. Ölme sorunu yok karakterde o güzel ama bosslarda falan çok şişmeye başlıyo üst seviyelerde uzun sürüyor falan.

Bu arada bu sezonda tek beğenmediğim unsur temper limiti olması oldu, istediğin özellik hadi random geliyor ama istemediğin bir şey geldi mi puff. Şahane item tam randıman alamamış olabiliyor. Bu limiti ekleyen blizzard zihniyetini sikim. Ulan parasını ya da malzemesini arttırt ama limit koyma limit nedir?

eeeeeey deaaath. daha önce dedim ben bu temper limit olayını. niye desteklemedin :mrgreen: blizzard forumlarında da çok şikayet var. bıraksınlar istediğimiz kadar kaynak harcayarak roll atalım. saçma bencede. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, Deathknight said:

Barbar buildi hangisi öneriyorsun ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

ben aldım DLC'yi.

anında binek, kanat, petler ve zırh yüklendi oyuna. 
ne olacak bu Diablo aşkımız bizim ya

jackjoker tarafından düzenlendi
Atrin and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Deathknight hocam shako'yu craft ettim bende. torment andariel ve duriel kestim dün. 1 tane oradan 1 tane wolftan 2 tane de bu bosslardan uber unique çıktı. kırdım onları yaptım. bir sorum olacak. shako'nun codex kısmında +4 ranks to all skill yazıyor ama skill tree'ye gidip baktığımda +4 eklenmemiş gözüküyor. sende de böyle mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

@Deathknight hocam shako'yu craft ettim bende. torment andariel ve duriel kestim dün. 1 tane oradan 1 tane wolftan 2 tane de bu bosslardan uber unique çıktı. kırdım onları yaptım. bir sorum olacak. shako'nun codex kısmında +4 ranks to all skill yazıyor ama skill tree'ye gidip baktığımda +4 eklenmemiş gözüküyor. sende de böyle mi ?

Tek başınıza kesmiyorsunuz değil mi? Grupla bir tur dönmeli olarak 4 kere kesiliyor. 2. sezonda 5 tur dönmeli 20 kere kesmiştim bir sefer (istediğim hiç bir şey çıkmadı, o sezonu da orada bıraktım :D )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok