Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.993 mesaj var

51 minutes ago, SEP said:

https://www.techspot.com/news/103863-world-first-mri-cars-launched-hawaii-diagnosing-vehicles.html

Bu alet bize gelene kadar "çıtır hasar" kavramı daha devam eder.

Dur önce şu aletin münhasır temsilci sözleşmelerini halledelim de sonra hükümetten bu aletin raporu olmadan araç satılamaz kararnamesi çıkartmasını sağlayalım. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

VW'in otu boku "dijitallestirme" isi ne kadar basarisiz bir hamle ya... Tuslardan 3 kurus kar edecek diye iyice suyunu cikardilar... Klimayi ekrandan/menuden ayarlamaya gicik kapiyordum, gecen yeni kasa Tiguan'a bindim, bu sefer Auto Hold tusunu da kaldirmislar menuye eklemisler, ara ki bulasin... Hayir menulerin kullanimi da kolay degil... A3'un en sevdigim yani klima kontrolleriydi, Golf'un en rezil yani klima kontrolleriydi bence... 

Bu arada Renault 1.5 dCi motor ve EDC sanziman tarihin en efektif ikilisi olabilir ya, ne yaparsan yap 5.6 lt/100 km'yi gecmiyor tuketim... 

JardeL tarafından düzenlendi
Mono, SkyWarrior, infestor and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, JardeL said:

VW'in otu boku "dijitallestirme" isi ne kadar basarisiz bir hamle ya... Tuslardan 3 kurus kar edecek diye iyice suyunu cikardilar... Klimayi ekrandan/menuden ayarlamaya gicik kapiyordum, gecen yeni kasa Tiguan'a bindim, bu sefer Auto Hold tusunu da kaldirmislar menuye eklemisler, ara ki bulasin...

+1 bu saçma sapan trendin bir an önce son bulması lazım. tek tuşa basarak halledilecek tüm işlere ekranda arayıp bulmak kadar gıcık bir şey yok.

yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde ncap'ten açıklama gelmişti bundan sonra klima tuşu vs. gibi temel tuşların direkt panelde olmaması alınan puanı düşürecek şeklinde. yani bir farkındalık var bu saçmalığa karşı.

derken şimdi arayıp buldum, ahanda haber;

https://www.ntv.com.tr/yazarlar/murat-sahin/euro-ncapten-dijital-ekran-karari-fiziksel-tuslar-geri-geliyor,LzDYRfq1oEqfOHW0v_0NEg

ZvAnA and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kararı kesinlikle destekliyorum, Tesla alma sürecindeyim, fiziki tus olmaması kadar saçma birşey yok bana sorarsanız.

Günün sonunda kullanışlı ekranlara evet ancak hayatı kolaylaştıracak fiziki tuşları çok seviyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 hours ago, JardeL said:

VW'in otu boku "dijitallestirme" isi ne kadar basarisiz bir hamle ya... Tuslardan 3 kurus kar edecek diye iyice suyunu cikardilar... Klimayi ekrandan/menuden ayarlamaya gicik kapiyordum, gecen yeni kasa Tiguan'a bindim, bu sefer Auto Hold tusunu da kaldirmislar menuye eklemisler, ara ki bulasin... Hayir menulerin kullanimi da kolay degil... A3'un en sevdigim yani klima kontrolleriydi, Golf'un en rezil yani klima kontrolleriydi bence... 

Bu arada Renault 1.5 dCi motor ve EDC sanziman tarihin en efektif ikilisi olabilir ya, ne yaparsan yap 5.6 lt/100 km'yi gecmiyor tuketim... 

kendi aracimi ovmek gibi olmasin :lol: ama mazda neredeyse herseyi tus halinde tutuyor ve hatta ekran bile dokunmatik degil (super olay  😍)  hemen vites kolunun oradaki kadranla hallediliyor. tam olmasi gerektigi gibi.

cPTbFkK.jpeg

tesla ise tamamen olayin bokunu cikarmis

infestor tarafından düzenlendi
böbürlenme dozu arttırıldı
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, TiesTorN said:

+1 bu saçma sapan trendin bir an önce son bulması lazım. tek tuşa basarak halledilecek tüm işlere ekranda arayıp bulmak kadar gıcık bir şey yok.

yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde ncap'ten açıklama gelmişti bundan sonra klima tuşu vs. gibi temel tuşların direkt panelde olmaması alınan puanı düşürecek şeklinde. yani bir farkındalık var bu saçmalığa karşı.

derken şimdi arayıp buldum, ahanda haber;

https://www.ntv.com.tr/yazarlar/murat-sahin/euro-ncapten-dijital-ekran-karari-fiziksel-tuslar-geri-geliyor,LzDYRfq1oEqfOHW0v_0NEg

Bide bizim gibilere sor. Beyin fonksiyonel hızı zaten yavaşlamış, dikkat desen taban yapmış bide gir dijital ekranda menü sıralaması bulmaya calış. Neyse, her halde Al Siemer önleme konusunda yardımı oluyordur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar selam,

Bayadır yazmıyordum ama ani gelişen bazı olaylar sonucu buradan da fikir alayım dedim. 

ÖTV indirimi oldu biliyorsunuz, BYD odaklı olduğunu söylüyorlar. Benim gariban BMW F20 kasa 116i de artık yaşlılıktan masrafı artmaya başladı.

BYD Seal U DM-i düşünüyorum. Hibrit.

https://www.bydauto.com.tr/sealu-dmi

Sizin düşünceleriniz, yorumlarınız nelerdir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şahsen BYD kullananların memnun olduğunu duymam&okumam haricinde bir tecrübem ya da bilgim yok o yüzden pek yorum yapamayacağım.

sattığınız araçla aldığınız araç aynı fiyat veya çok yakın fiyat olduğu sürece mantıklı oluyor genelde model yenilemek, yoksa ne kadar masraf çıkarırsa çıkarsın mevcut aracı yürütmek her bakımdan daha az maliyetli olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni ÖTV değişikliğiyle beraber BYD hibrit 1.5 milyona gelecek yanlış hesaplamadıysam. Şuan için o paraya iyi araba. Çinliler'in bizim piyasaya girip girip çıkmışlıkları var. İleride ne olur bilemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@CandleGarden BYD yatırım teşvik belgesi almaya çalışıyormuş. Alırsa %40 daha az gümrük vergisi olacak.

%10 + %40 gümrük ve %30 ÖTV, %20 KDV ile 1.9 milyon civarı oluyor sanırım.

Webtekno da benzer bir hesap yapmış. https://ibb.co/2c3RHsh

@infestor Nissan X-Trail, Toyota RAW4, Kia Sorento, Hyundai Sonata, Cherry Tiggo 8 rakipler olarak sayılabilir.

Mono tarafından düzenlendi
CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cinliler cok kafami karistiriyor benim de... 1.0 otomatik Polo'nun 1.380'den basladigi yerde bunlar cok iyi fiyat performans sunuyor... 

VAG'in da eski albenisi yok, cok geri kaldilar teknolojik ve opsiyonel donanim olarak... Fiyatlari da cok fahis... 

Almanya'da makyajli A3 Sedan S Line'in KDV'li fiyati 38.350 Euro. Dogus'un TR'de A3 Sedan S Line icin istedigi fiyat 73.400 Euro (%91 fark) ... Mercedes'te bile boyle fahis fiyat yok... C200 4Matic AMG Almanya'da 53.700 Euro, TR'de 86.900 Euro (%62 fark) ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu yeni güvenlik standartları devreye girdikten sonra memleketteki otomobil fiyatlarının ne olacağını çok merak ediyorum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, JardeL said:

Cinliler cok kafami karistiriyor benim de... 1.0 otomatik Polo'nun 1.380'den basladigi yerde bunlar cok iyi fiyat performans sunuyor... 

VAG'in da eski albenisi yok, cok geri kaldilar teknolojik ve opsiyonel donanim olarak... Fiyatlari da cok fahis... 

Almanya'da makyajli A3 Sedan S Line'in KDV'li fiyati 38.350 Euro. Dogus'un TR'de A3 Sedan S Line icin istedigi fiyat 73.400 Euro (%91 fark) ... Mercedes'te bile boyle fahis fiyat yok... C200 4Matic AMG Almanya'da 53.700 Euro, TR'de 86.900 Euro (%62 fark) ... 

VAG çok severdim. Eşim ile bir araba alma gazına geldik. Station wagon istiyoruz ikimizde. A4 Allroad ve avant çok eskidi. 2020 deki arabayı satıyorlar. Bizim amacımız golf gibi alıp 10 sene kullanmak. o yüzden aldığımız araç teknoloji ve dış görünüm olarak güncel olsun istiyoruz. 3 Touring e yükseldik. bir tane temiz ikinci el bulduk tam harekete geçecektik Audi A5 Sedan ve Avant'ı tanıttı. A5 serisi artık eski A4 ve A5'in birleşimi. Araç gayet güzel gözüküyor iç dış. İzmirdeki Audi Satış Müdürü ile aramız iyi. Kendisi VW'deyken eş dost dahil toplamda kadından 8 VW aldırdım. Görüşmeye gittim yeni araç ile ilgili yani öyle bir tavırları var ki sanki ben oraya bedava a5 verin bana demeye gitmişim gibi. araç yeni tanıtıldı bende farkındayım ama sorduğum hiç bir soruya cevap vermedi. yok az araç geliyor yok bize kaç araç gelcek bilmiyorum vs vs. En son BMW BTK ile anlaşmış araçlar sim kartlı geliyor artık Doğuş Oto BTK ile böyle bir anlaşma yaptı mı dedim bilgim yok dedi. BMW'nin anlaşma yaptığını biliyor musunuz dedim bilmiyorum dedi. içimden ebenin a. dedim. Araç sipariş verebiliyor muyuz diyorum hayır ne gelirse o. Bende Jardel gibi Almanya fiyatına baktım yeni A5 Avant'ın, aşağı yukarı lansmanda tanıtılan araç min 6.5milyona geliyor. ben 6.5milyon para verecem ve istediğim renk jant döşeme seçemeyeceğim öyle mi ? Audi çok severdim ama resmen sinirlenerek çıktım. VW'de yeni passat variant ve tiguan'ı beğenemedik. bizce en alınabilir araba t-roc o da arabayı büyütmek istediğimiz için bizim için anlamlı olmuyor. 

İzmirde özgörkeye gittik bmw yetkili satıcısı. ilgi alaka üst seviye. hayvan gibi stok araç çekmişler zaten sipariş vermenize gerek yok elbet istediğiniz bir araç buluyorsunuz ağustos teslimi. zaten belli audi satışta sıfır müşteri vardı özgörkeyde oturacak yer yoktu. sadece 3 touring sipariş veremiyorlar ve stokta yok. zaten sıfır 3 touring fiyatı bizi çok aşıyordu.

Neyse perşembe bir aksilik olmazsa 2023 model 8800km'de 330i Touring Xdrive alma niyetimiz var. kaporayı yatırdık experden geçerse hayırlısıyla alacağız. 

Mono, allreadydead, SEP and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, Atrin said:

Neyse perşembe bir aksilik olmazsa 2023 model 8800km'de 330i Touring Xdrive alma niyetimiz var. kaporayı yatırdık experden geçerse hayırlısıyla alacağız. 

km 5k değil miydi yahu ne zaman 8k'ya çıktı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

13 minutes ago, TiesTorN said:

km 5k değil miydi yahu ne zaman 8k'ya çıktı :)

km 8800 dü her zaman ama sen 5k dedin hep. ben 8k dedim ama görmeedin sanırım sonra bozmak istemedim :D  8.8k km ise alınmaz mı diyorsun :D 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, Atrin said:

km 8800 dü her zaman ama sen 5k dedin hep. ben 8k dedim ama görmeedin sanırım sonra bozmak istemedim :D  8.8k km ise alınmaz mı diyorsun :D 

yoo 8k dememişsin hiç şimdi baktım :D ilanda 5k yazıyordu muhtemelen.

neyse ya ne farkeder.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, SkyWarrior said:

Şu yeni güvenlik standartları devreye girdikten sonra memleketteki otomobil fiyatlarının ne olacağını çok merak ediyorum :D

konu ne?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GSR II diye geçiyor sanırım. 

Üreticilerin 7 Temmuz 2024 tarihi itibariyle araçlarının onayında yer alması gereken regülasyonlar;

ECE R137 – Önden geniş çarpma (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R135 – Yandan Direğe Çarpma (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R34 – Arkadan Çarpma (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R159 – Yaya ve bisikletli çarpışma uyarısı (M2-M3-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R151 – Kör Nokta Bilgi Sistemi (M2-M3-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R158 – Geri Manevrada Algılama (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
EU 2021/646 -Acil Durum Şeritte Tutma Sistemi (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R152 – Hafif hizmet araçlarında gelişmiş acil frenleme (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R141 – Lastik basıncı izleme sistemi – (M1-M2-M3-N1-N2-N3-O3-O4 Kategorisi Araçlar)
EU 2021/1958 – Akıllı Hız Asistanı – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R48 – Acil Duruş Sinyali – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
EU 2021/1243 – Alkol Kilidi Kurulum Kolaylığı – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
EU 2021/1341 – Sürücü dalgınlık ve dikkat uyarı – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R157 – Sürücü müsaitliği/uygunluğu izleme sistemi – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
EU 2022/545 veya ECE R160 – (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R157 – Sürücü kontrolünün yerine geçen sistemler – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R157 – Araca, aracın durumu ve çevresi hakkında bilgi sağlayan sistemler – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
Regülasyon Belli Değildir – Konvoy Sürüşü (Platooning) – (M2-M3-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
Regülasyon Belli Değildir – Diğer yol kullanıcılarına güvenlik bilgileri sağlamaya yönelik sistemler – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R155 – Siber Saldırılara Karşı Koruma – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)

Artık bunlar olmadan sıfır araba satılamayacak. Şimdinin doluları GSR2 den sonra boşa dönecek. Biz de ziki tutacaz :D

infestor and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, SkyWarrior said:

GSR II diye geçiyor sanırım. 

Üreticilerin 7 Temmuz 2024 tarihi itibariyle araçlarının onayında yer alması gereken regülasyonlar;

ECE R137 – Önden geniş çarpma (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R135 – Yandan Direğe Çarpma (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R34 – Arkadan Çarpma (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R159 – Yaya ve bisikletli çarpışma uyarısı (M2-M3-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R151 – Kör Nokta Bilgi Sistemi (M2-M3-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R158 – Geri Manevrada Algılama (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
EU 2021/646 -Acil Durum Şeritte Tutma Sistemi (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R152 – Hafif hizmet araçlarında gelişmiş acil frenleme (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R141 – Lastik basıncı izleme sistemi – (M1-M2-M3-N1-N2-N3-O3-O4 Kategorisi Araçlar)
EU 2021/1958 – Akıllı Hız Asistanı – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R48 – Acil Duruş Sinyali – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
EU 2021/1243 – Alkol Kilidi Kurulum Kolaylığı – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
EU 2021/1341 – Sürücü dalgınlık ve dikkat uyarı – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R157 – Sürücü müsaitliği/uygunluğu izleme sistemi – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
EU 2022/545 veya ECE R160 – (M1-N1 Kategorisi Araçlar)
ECE R157 – Sürücü kontrolünün yerine geçen sistemler – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R157 – Araca, aracın durumu ve çevresi hakkında bilgi sağlayan sistemler – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
Regülasyon Belli Değildir – Konvoy Sürüşü (Platooning) – (M2-M3-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
Regülasyon Belli Değildir – Diğer yol kullanıcılarına güvenlik bilgileri sağlamaya yönelik sistemler – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)
ECE R155 – Siber Saldırılara Karşı Koruma – (M1-M2-M3-N1-N2-N3 Kategorisi Araçlar)

Artık bunlar olmadan sıfır araba satılamayacak. Şimdinin doluları GSR2 den sonra boşa dönecek. Biz de ziki tutacaz :D

demek ki artık çoğu fiat ve renault modeli satılamayacak :lol: :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, infestor said:

demek ki artık çoğu fiat ve renault modeli satılamayacak :lol: :lol:

Hayır satılacak. Şimdikinin 2 3 katı fiyata hem de. En ucuz egea 1.5 milyon en ucuz clio 2 milyon tl olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok