Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.993 mesaj var

4 saat önce, Mr.Smith said:

1.220 ye gelicek. comfort paket füme renk.

Vergi artışını fiyata yansıtacaklar mı peki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Ya bu sanki biraz sektorun gonlunu alayim vergisi olmus gibi... 1 ay sure vermisler, o 1 aylik surede Chery / MG / BYD buraya gemiler dolusu arac getirip eski fiyattan satmaya devam edebilir... Bir gemi asagi yukari 20 gunde geliyor deniyor, yine 4.000 ila 5.000 arasi arac tasiyabiliyormus Ro-Ro gemileri... Ya da Avrupa'ya giden gemilerden birkacini yonlendirseler buraya, dunya kadar stok yaparlar... Zaten Chery yil sonuna dogru Ispanya'daki fabrikada uretime baslayacak deniyor... Ispanya'dan arac gelene kadar Chery kurtarir gibi... BYD'nin de Hindistan'da Atto 3 modelini ureten fabrikasi varmis... MG'nin sahibinin de var fabrikalari farkli ulkelerde... 

Firmalarin aciklamalarina bakarsak cok sklememis gibiler... 

JardeL tarafından düzenlendi
Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, Najaz said:

Vergi artışını fiyata yansıtacaklar mı peki?

özellikle sordum. bizi etkileyen bişey yok. bugün 225 bin kredi girişini yaptık. ön onayı aldık fln filan.

bu ay sonu yada diğer aybaşı alıcam gibi bakalım.

Najaz and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

%40'lık gümrük vergisinin geçerlilik tarihi 1 Temmuz 2024 olarak açıklanmış. Halihazırda ülkeye ithal edilmiş olan, bayi stoğundaki araçlara uygulanmayacak demek. 1 Temmuz'dan sonra ithal edilecek olanlarda yeni oran geçerli olacak sanırım.

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7 dakika önce, Najaz said:

%40'lık gümrük vergisinin geçerlilik tarihi 1 Temmuz 2024 olarak açıklanmış. Halihazırda ülkeye ithal edilmiş olan, bayi stoğundaki araçlara uygulanmayacak demek. 1 Temmuz'dan sonra ithal edilecek olanlarda yeni oran geçerli olacak sanırım.

7 haziranda resmi gazetede yayınlandı ve 30 gün sonra yürürlükte olacak diyor. yani 7 temmuzda başlıyor. 

baktığım sitelerde böyle diyor.

Mr.Smith tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arabanın muayenesi geçmiş. polis durdurdu. ceza yazdı. 19 haziranda oldu bu. randevu aldım ama en erken 28 haziranda randevu bulabildim. 1 hafta içinde muayeneyi yaptırmadığım için cezayı ödemek zorunda mı kalacağım bilen var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 minutes ago, Atrin said:

arabanın muayenesi geçmiş. polis durdurdu. ceza yazdı. 19 haziranda oldu bu. randevu aldım ama en erken 28 haziranda randevu bulabildim. 1 hafta içinde muayeneyi yaptırmadığım için cezayı ödemek zorunda mı kalacağım bilen var mı ?

cezayı zaten ödemek zorundasın ondan kaçarın yok. ilk defa yakalandığın için ceza almışsın, 2. defa yakalanırsan araban bağlanır. randevu aldıysan 2. yakalanmada onu göster.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HAJAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAAHA

ulan ben hadi fakir adamım, hayatta alamam da, alacak adama da üzülüyorum. tipe bak hsdufhashkdhajshdasd

sağdan soldan temiz bir e92 bulup, müzedeki gibi korumalı.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6 ay 6.000 km mevzusu 1 Temmuz'da bitiyordu, 1 Ocak 2025'e kadar uzatildi... Bu sefer bayiilere caktilar, elde kalan GSR2 uyumsuz araclari 2. elde satma sanslari kalmadi... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En kötü filo verirler kiraya. Birkaç ay sonra çekerler 2. elde yine okuturlar gibi geliyor. Çıtır hasarlı filo çıkması diye. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2018 Tucson'u da Carvak'a sattık bugün.

Vavacars, Arabam.com, BorusanNext ile Carvak arasında en yüksek teklifi Carvak yaptı. Sahibinden ..vb satmaya çalışsam belki 30-40 bin TL daha pahalıya satma ihtimalim olurdu ama uğraşmaya değmezdi. En kötü teklifi Vavacars verdi. Onların 970 bin TL dediği ortamda Carvak 1.1M 'a alırız diyince hemen verip geçtik. Temmuz sonuna kadar zamanı olmasına rağmen Temmuz MTV'sini ödemek zorunda kaldım. Ağustos'ta bitecek kaskodan kurtulmuş oldum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MTV leri ödemeden satış işlemi yaptırmıyorlar pek. Ben lineayı satarken de temmuza çok olmasına rağmen ödemek zorunda kaldım Martta. 

Kendi arabanın arızasını kendin tespit etmek gibisi yok. Emisyon enjeksiyon hatası verdi. Tanıdık bir ustada bilgisayara bağladık turbo dedi. Abi gazı verince hortumdan bir yerden suratıma sıcak bir üfleme gelince fıss diye borunun çatlamış olduğunu farkettim. Farketmesem ve arabayı öylece renoya teslim etsem ne kadar sokarlardı artık düşünemiyorum. Bu arada Ankarada 8 tane reno servisi aradım tamamı 2 haftadan önce aracınızı kabul edemeyiz dediler. Bayram sonrası inanılmaz bir yoğunluk var bahanesi. 

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/4/2024 at 2:26 PM, SkyWarrior said:

Kendi arabanın arızasını kendin tespit etmek gibisi yok.

"that's the story of my life" :lol:

bmw'deki sorunları kendim çözüyor olmasam şimdiye iflas etmiştim.

arabadan anlamayanlar veya vakti olmayanlar maalesef her zaman normalin 3-5 katını ödemeye mahkumlar. işin kötü yanı ise 5 katını ödedikten sonra sorunun hala çözülmemiş olması.

Hugh Bullet and SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok