En son aldıklarınız
11 11

Bu konuda 5.248 mesaj var

Just now, jackjoker said:

Smok Nord 4 alarak elektronik cigara olayını pro. Düzeye taşımış bulunmaktayım. Daha önce VOZOL kullanıyordum. 

Likit olarak ne aldın?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Beyerdynamic DT 990 PRO ve DT 990 Premium kulaklıkların orijinal pad'leri folloş olunca, farklı bir şeyler deneyeyim dedim ve şunlardan sipariş ettim:

soğutma kulak pedleri DT990 DT770 Kulak Pedleri - Yedek Kulak Yastığı Pedleri Earpad Beyerdynamic T70P DT880 DT990 T5P T1 DT770pro ile uyumlu

Siparişi 31 Temmuz'da vermiştim, teslimatı bugün yapıldı. Yani 9 günde gelmiş oldu.

Kulaklıkların kendi pad'lerinden çok daha konforlu olduklarını söyleyebilirim. 1 saat kadar müzik dinledim, şu sıcaklarda bile terleme falan yapmadı. O açıdan da benden geçer not aldı. Montajı da çok kolay.

izlslaj.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
Coppermine, wazzap, Squall and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'un geçen ayki prime indiriminden northface surge çanta satın aldım. Ayın 3'ünde teslim edilecek diyordu, 3'ü olduğunda gelen giden olmadı. Ülkeye giriş yaptığını görebiliyorum ama sonrası yok, müşteri hizmetlerine yazdım, 7'sinde teslim edilecek dedi. 7'si oldu yine gelen giden yok. Tekrar yazdım, karşıdaki direk belki kaybolmuştur diye paramı iade etti, gelirse çanta sizde kalsın diye yazdı. Ertesi gün çanta geldi, adamlara tekrar yazdım iadeyi iptal edin yada ödeyim diye, kabul etmediler. 

Bu adamların satış politikası ilginç, geri ödeyim diyorum onu da kabul etmiyorlar. 

Mono, MilesTeg and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi @Najaz dururken bunu gelip benim yazmam uygun olmaz diye düşünmüştüm, isabet olmuş. Ama Najaz istemezse gönderici ödemeli olarak bana kargolayabilirsiniz. Özelden yazarsanız adres paylaşırım.

Spoiler

Tamamen şaka amaçlıdır :lol:

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hz. Muhammed efendimiz şöyle buyurmuştur:

“Hediyeleşiniz ki, birbirinize olan muhabbetiniz ziyadeleşsin!”

@T800 Tolga abi de bana OLED monitörünü gönderecek :D Böylece CHW cemaati olarak dini vecibelerimizi yerine getirmiş olacağız...

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, T800 said:

4K OLED alayım diyorum ama elden çıkaramadım. :)

Tolga abi niye böyle şeyler yapıyorsun ya :D neyi var bizim monitörün mis gibi ultrawide OLED...

sen yine kaçmaz bir fırsat yakalarsan 4K OLED olarak ve ben uçuşta falan olursam direkt 2 tane alabilirsin :icon_twisted:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 dakika önce, stardust said:

Tolga abi niye böyle şeyler yapıyorsun ya :D neyi var bizim monitörün mis gibi ultrawide OLED...

sen yine kaçmaz bir fırsat yakalarsan 4K OLED olarak ve ben uçuşta falan olursam direkt 2 tane alabilirsin :icon_twisted:

:thumbs::D

Taksitli bulamadım düzgün bir model, bir de ASUS PG32UCDP gelir herhalde bakalım onu bekliyorum ne olur fiyat.

Gigabyte FO32U en alınır gibi duruyor şimdilik.

T800 tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, T800 said:

Gigabyte FO32U en alınır gibi duruyor şimdilik.

"With the AI-based GIGABYTE OLED Care protection along with the top-tier QD-OLED panel implemented in the monitors, GIGABYTE provides a premium 3-year warranty including coverage for panel burn-in for users to be completely worry-free."

Bu iyiymiş; 3 yıl burn-in garantisi veriyor tıpkı DELL gibi. Lakin henüz Türkiye pazarına girmemiş sanırım, hiçbir yerde fiyat bilgisi bulamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 dakika önce, Najaz said:

"With the AI-based GIGABYTE OLED Care protection along with the top-tier QD-OLED panel implemented in the monitors, GIGABYTE provides a premium 3-year warranty including coverage for panel burn-in for users to be completely worry-free."

Bu iyiymiş; 3 yıl burn-in garantisi veriyor tıpkı DELL gibi. Lakin henüz Türkiye pazarına girmemiş sanırım, hiçbir yerde fiyat bilgisi bulamadım.

Var, satılıyor burada, sonu P ile biten modeli de var, onun farkı DisplayPort 2.1 var ancak fiyat farkı fazla, DisplayPort 2.1’de(dikkat her 2.1 destekli ekran kartı bunu desteklemez) 4K 240Hz için DSC kullanmaya gerek kalmıyor.

MSI’ın iki adet modeli MPG 321URX, bunda update edilebilir firmware var, bir de USB güç çıkışı gayet yüksek, bu şu anda yok, benim şu anda olsa alabileceğim model bu. Bunda da üç yıl burn in garantisi var yanlış hatırlamıyorsam. MAG 321UPX var bir de, bu şu anda mevcut, URX olandan farkı MSI saçma sapan bir şey yaparak buna USB için data hattı koymamış, neticede update edilemiyor, ancak sanırım baya eleştiri gelince DisplayPort üzerinden update edilebilirlik özelliği geldi ancak bu da yine hepsine olmuyor, firmware belli sürüm olması lazım, bu kadar para verilen üründe de şansına firmware çekilişine girmem ben.

ASUS PG32UCDP var, bu esas istediğim, bunda yukarıda saydıklarımdan farklı olarak WOLED LG panel var, panel mat, yukarıdakiler hepsi Samsung QD-OLED ve daha parlak panel var. Bu parlak panel şimdi de işte kullanıyorum, karanlık ortamda iyi de gündüz benim ortam aydınlık oluyor, pek uymuyor gündüz bana. Neyse oradan gelirsek PG32UCDP dual mode, 1080p’de 480Hz de çalışabiliyor, gayet güzel bir özellik, yıllar yılıdır 4K monitörler için aranan bir özellik sonunda gelmiş oldu. Pek kullanılmaz ama artı bir özellik.

Bir de bu tam oyunun veya kullanımın ortasında panel temizleme uyarısı geliyor ki bazen deli ediyor, o bakımdan şu an fiyatı uygun hale gelmişken mini LED Samsung Odyssey Neo G8 32” 4K 240Hz de düşünüyorum. Bu tabii OLED’den daha az başarılı haliyle HDR olarak ancak LCD panel, burn in falan uğraşılmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gigabyte modelleri bu arada eksik olmuş model adı sonunda 2 olacak, Gigabyte FO32U2 ve FO32U2P. İkisi de var Türkiye’de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Koleksiyonumdaki Auzen X-Fi Prelude ses kartı için ilave MIDI, mikrofon ve optik giriş-çıkışlar barındıran X-Tension DIN ek kartı aldım. Hem de 200 TL gibi komik bir fiyata. Kart kutusunda sıfır ve güvenlik bantları bile açılmamış şekilde geldi :)

akgjaeu.jpg

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, SkyWarrior said:

Ne güzeldi böyle eskiden uğraşırdık optikten bağlayalım şöyle sistem kuralım böyle uçalım şöyle kaçalım. Artık hiç tadı yok. 

SB Live! serisi ilk çıktığı dönem 4.1 olan modelini almıştım. Sony MD'ye optik giriş üzerinden kayıt yapmak istiyordum ancak kart üzerinde doğrudan optik çıkış veren bir jack yoktu. Bu yüzden Murat Gamsız'dan Apache Digit-Link ek kart almıştım. Yalnız ek kartı almakla iş bitmedi tabii. Hiç unutmuyorum, Temmuz'un sıcağında 2 gün Eskişehir'de fellik fellik optik kablo aramıştım :)

Genşler pek hatırlamaz; o zamanlar çarşıda-pazarda bulunmazdı böyle şeyler. Gazyağı alamadıh!

SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sound Blaster X-Fi Xtreme Music modelini çıktığı hafta almıştım amerikadaydım o zaman. Sonradan ebayden 5.25 modülü ucuza bulup alete eklemiştim. Bir gün Xbox360 için aldığım VGA kablo kutusundan çıkan optik kabloyu Xbox360 ın arkasından bu X-Fi nin optik in kısmına takıp da Altec Lansing 5+1 hoperlörlerden Dolby Digital ses eşliğinde oyun oynayabildiğimi farkettiğimde benim için bomba bir durum olmuştu. Uzun süre kullandım ancak Vista ile birlikte hepsi tarumar oldu. :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ses kartı ve ses kalitesi konusunda PC rezalet durumdaydı ben PC’ye geçtiğimde. Sound Blaster ile Sound Blaster Pro vardı ses kartı olarak, bunlar 8-Bit kartlardı, Pro olmayan hatta mono muydu neydi kayıt yaparken galiba, geçmiş zaman şimdi, PC oyunlarının o zaman direkt ses örneği çalma falan gibi durumu yoktu, Amiga fersah fersah ilerdeydi oyun sesleri konusunda o dönem, Sound Blaster kartlarda gayet kötü FM synthesizer vardı(FM Synthesizer deyip geçmemek gerekir Yamaha DX7 gibi bir ikonik model misal FM Synthesizer kullanır ses üretimi için, yaşı yetenler Axel F’i hatırlar) dit dit diye müzik çalardı bunlar oyunlarda rezalet kalitede midi dosyalarından. Kaliteli midi müzik duymak için de mesela Roland Sound Canvas synthesizer almak gerekiyordu bu wavetable synthesizer’dı, direkt ses örnekleri kullanıyordu midi dosyalarını çalmak için ama iyi paraydı o zaman bu. Ne zaman Sound Blaster 16 ve CD-ROM yaygınlaştı o zaman toparlandı PC oyunlarındaki ses ve müzikler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 dakika önce, T800 said:

Pro olmayan hatta mono muydu neydi kayıt yaparken galiba

Abi o olay sanırım full duplex - half duplex şeysi idi. Aynı anda hem çalma hem kayıt yapamıyordu full duplex olmayan kartlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amiga'da fersah fersah ileride olan birşey yok aslında. Sadece PC tarafında fragmentasyon çoktu. Adlib, Gravis, Cowox, Creative CQM, Sound Blaster 1 - 1.5 - 2 Pro 16, AWE, FM, MPU-401, OPL 2 OPL3 derken ortalık karışıktı geliştiriciler de hangisi ellerinin altında var ve rahat çalışıyorlarsa onunla geliştirirlerdi. Stüdyo biraz gelişkin ve ses için harcanacak bütçe varsa birden fazlasına destek verirdi. 

Daha doğru bilgi için Vogons takip edin. Sound Blaster 16 leş gibi birşey öyle ortalığı kurtarmadı. Sadece bayağılığı daha ucuza tabana yaydı. Olan gravis ultrasound gibi devlere oldu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gravis ne duydum ne de aklımda kalmış, o da aynısı zaten bahsettiğimin, wavetable synthesizer. Müzik midi dosyası, synthesizer çalıyor stüdyo falan ne alakası var anlayamadım, midi dosyası dediğin bildiğin nota vb, synthesizer iyiyse daha kaliteli, gerçeğe yakın sample duyarsın.

Amiga da PC’deki yaygın FM synthesizer kullanımına göre gayet kaliteliydi.

Hafıza da yanıltır ayrıca şimdi açıp dinlemedim belki fikrim değişir ancak taa 30 küsür sene öncesinden hislerim bu şekilde Amiga vs PC olarak hatta PC aldığıma baya pişman olmuştum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
11 11

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok