En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.216 mesaj var

20 saat önce, Peregrine said:

Güzel bir şeye benziyor, inceleyeyim, teşekkürler. 🙏🏻

Dün 15 bugün 10 km kadar kullandım.

Manyetik direnç olduğundan hemen hemen hiç ses çıkartmıyor diyebilirim. Tek ses vites değiştirici kolun çıt çıt sesi.

Selesi berbat bisiklete aldığım seleden bunada alacağım hatta şimdiden bisikletten söküp buna taktım.

Bunun dışında geleneksel Bir spinbike dan bir farkida en hafif dirençte bile gene belli bir direnç var diğerleri gibi sıfır direnç yok. 

Göstergesi fazla hızlı ölçüyor gibi geldi ama zaten buna smart sensörler takmayı düşünüyorum.

Nabız ölçmüyor. Saat den hallediyorum.

Gidon telefon ve tablet için çok uyumlu direk koyuyorsunuz rahatça. 

Manyetik olduğundan gene geleneksel spinbikedan farklı olarak ölümcül pedal sertliklerina ulaşamıyor ama yeterli bana yeten normal bacaklı insanlara hayda hayda yeter bence.

Şimdilik bu kadar.

wazzap and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/1/2024 at 20:55, Squall said:

Yahu neymiş stanleymiş bilmemkaç saat sıcak tutuyormuş BULLSHIT. 24 saat geçmeden soğumuş kahve elimdeki eski decathlon termos çok daha başarılı bu konuda. Ayrıca kilitleme ve açma mekanizmasıda 5 para etmez. Neyski hediye geldiği için para vermemiştim.

Yeni bir spinbike aldım decathlondan aldığım hem çok gürültülü hemde çok sorunluydu bende bu sefer manyetik dirençli aldım:

Aslında @TatanQagibi bende powertrainer alacaktım ama yemedi çok pahalı geldi ayrıca onun gibi bisikletin tekerleğini her dk takıp sökemem beceriksizim.

12 saat önce, Squall said:

Dün 15 bugün 10 km kadar kullandım.

Manyetik direnç olduğundan hemen hemen hiç ses çıkartmıyor diyebilirim. Tek ses vites değiştirici kolun çıt çıt sesi.

Selesi berbat bisiklete aldığım seleden bunada alacağım hatta şimdiden bisikletten söküp buna taktım.

Bunun dışında geleneksel Bir spinbike dan bir farkida en hafif dirençte bile gene belli bir direnç var diğerleri gibi sıfır direnç yok. 

Göstergesi fazla hızlı ölçüyor gibi geldi ama zaten buna smart sensörler takmayı düşünüyorum.

Nabız ölçmüyor. Saat den hallediyorum.

Gidon telefon ve tablet için çok uyumlu direk koyuyorsunuz rahatça. 

Manyetik olduğundan gene geleneksel spinbikedan farklı olarak ölümcül pedal sertliklerina ulaşamıyor ama yeterli bana yeten normal bacaklı insanlara hayda hayda yeter bence.

Şimdilik bu kadar.

Hayırlı olsun diyeyim öncelikle , ev ortamı için gayet mantıklı bir seçim , zaten Zwift 'di , Rouvy 'di v.b. bunlarla işin yoksa özel interaktif/smart trainer almaya çok da gerek kalmıyor amaç spor yapmak olduğuna göre. Bi film/dizi açılır mis gibi pedallanır .

Kendine ait bir yazılım vs var mı antrenman programını tutan ?Bağlantı seçenekleri var mı BT gibi ?

Geçmişte ne yaptığını ve şu an nerede olduğunu karşılaştırmak bazen iyi oluyor gelişimi görmek açısından.. 

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQa

Teşekkürler. Herhangi bir app falan yok sadece kendi göstergesine gonderiyor oda hatali gibi yada fazla iyimser diyelim. 

Projeksiyonun karsisina koydum oradan takiliyorum ayda 400 500 zwifte vermem sanirim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bayağı kullandım o eliptik bisikleti özellikle TV karşısında Netflix vs açıp kasınca güzel oluyor. Hoş benim dandik kuyruk sokumu kaldıramadı bunu ve fizik tedavilik olduk ama olsun, güzeldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/3/2024 at 19:31, Erwin said:

Ben de bayağı kullandım o eliptik bisikleti özellikle TV karşısında Netflix vs açıp kasınca güzel oluyor. Hoş benim dandik kuyruk sokumu kaldıramadı bunu ve fizik tedavilik olduk ama olsun, güzeldi.

Yok bu spinbike. Eliptikte ayakta kullanıyorsun aslında daha mantıklı ama sıkıcı bence.

En güzeli yt da twerk videoları izlemek hiç sıkılmıyorsun. :D

Uygulama olarak fitnotes diye çok sevdiğim bir uygulama var onunla not alıyorum unutmazsam:

https://www.fitnotesapp.com/

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spinbike iyidir, manyetik dirençli olduğundan interval training için de iyi olur. Play Store'da "Exercise Bike Workout" diye bir interval training app var, sadece görsel olarak ne kadar sonra ve hangi uzunlukta interval ne kadar sonra ve hangi uzunlukta rest yapacağını gösteriyor, editörü falan var, içindeki hazır intervaller de gayet yeterli. Keşke nabız takibi de yapıp nabza göre interval yaptırsa ama bu bile iyi ücretsiz uygulama için. Nabzı da saatten vs takip edersiniz artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Squall said:

Yok bu spinbike. Eliptikte ayakta kullanıyorsun aslında daha mantıklı ama sıkıcı bence.

En güzeli yt da twerk videoları izlemek hiç sıkılmıyorsun. :D

Uygulama olarak fitnotes diye çok sevdiğim bir uygulama var onunla not alıyorum unutmazsam:

https://www.fitnotesapp.com/

Eliptik mi yazmışım. :D

Yok yok spinbike vardı işte bende de. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, wazzap said:

njEv34Y.png

Reveal hidden contents

:mrgreen:

Bende gece gündüz basmati pirinc yiyorum.  12 kg verdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Basmati pirinci farklı hocam. Tadı çok az farklı ve ilk başlarda garip gelebiliyor ama alışınca da başka bir pirinç ile yapılan dolma vb. yemekleri bile yiyemiyorsunuz. Şişkinlik vs yapmıyor, normal piricne göre daha sağlıklı. @Peregrine

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Basmati iyidir. Alışkanlık lazım biraz. 

Epinin kara pirinçleri vardı bir ara onlar duruyor mu bilmem ama onlar da iyidir. 

Pirinç filan bilmem de en kralı greçka. Bir kere alıştın mı başka birşey yiyemez oluyorsun. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Peregrine said:

Pirinç gibi glisemik indeksi yüksek bir gıda ile nasıl kilo veriyorsunuz?

Basmati pirinci yemek hava yemek gibidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, JardeL said:

Madem glisemik indeksi dusuk pirinc ariyorsunuz o zaman "Karacadag Pirinci" onereyim... Son derece lezzetlidir, bagimlilik yapar :] ... 

Şeker vs nasıl hocam? Bir de normal pirinçteki gibi şişkinlik yapıyor mu? Basmati bu yönlerden oldukça üstün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

Şeker vs nasıl hocam? Bir de normal pirinçteki gibi şişkinlik yapıyor mu? Basmati bu yönlerden oldukça üstün.

Bu pirinci diyabet hastalari tuketiyor, siskinlik de yapmiyor... Metro marketlerde filan var ama instada ya da farkli sitelerde satan yerel saticilar de mevcut... Alip bir deneyin derim...

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, JardeL said:

Bu pirinci diyabet hastalari tuketiyor, siskinlik de yapmiyor... Metro marketlerde filan var ama instada ya da farkli sitelerde satan yerel saticilar de mevcut... Alip bir deneyin derim...

Evet deneyeceğim ama trendyol yada hepsiburadadan bir marka önerebilir misiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Bu öneri gelirse beni de etiketleyin, merak ettim denemekten zarar gelmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.06.2024 at 09:13, SkyWarrior said:

Basmati iyidir. Alışkanlık lazım biraz. 

Epinin kara pirinçleri vardı bir ara onlar duruyor mu bilmem ama onlar da iyidir. 

Pirinç filan bilmem de en kralı greçka. Bir kere alıştın mı başka birşey yiyemez oluyorsun. 

Greçka yani karabuğday, hayatımızın merkezinde. Oğlum çölyak olduğundan dolayı eşim ve ben de glutensiz besleniyoruz. Tükettiğimiz 1 numaralı ürün diyebilirim. Normal beslenen herkese tavsiye ederim.

SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam greçkayı o kadar farklı şekillerde tüketebilirsin ki aklın durur. Ben her mercimek çorbası yaptığımda içine atarım mesela. Un veya bulgur koyacağına tarife içine yarım çay bardağı greçka at. 

Ayran aşı çorbası yap içine haşlanmış bulgur veya buğday koyacağına greçka koy haşlanmış. 

Yeşil mercimekle birlikte bulgur plavi yapar gibi pişir greçkayı o kadar güzel bir nimet. Ben hastasıyım. Çölyak olmadığım halde kıymetini biliyorum diyebilirim. 

500 tl ye bir adet HP Compaq DX 7400 kasa aldım cpu ram ve kasa şeklinde. PSU nanay gpu bende çok. 

Bunu hayata döndürecek psu aldım gotek floppy emülatörü aldım

güzel bir retro çalışma yapacam bu kasa ile

core 2 duo E4500 4gb ram q33 intel çipset gayet güzel. Mini ATX kasa ile pek tatlı oldu. 7600GT yi hayata geçirebilsem daha da tatlı olacam da bakalım çalışacak mı namıssız. :D 

ZvAnA, wazzap and snc-tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

On 08.06.2024 at 17:49, Squall said:

Hocam simdi baktim 1-2 yer var "markalasmaya yatirim yapan", pirincin ismi duyulmaya baslayinca kilosuna 170TL - 250TL filan demisler... Bunun fiyati yerel sarkuterilerde su an 65 TL / kg. ... Trendyolda 100 TL'den asagi yok... 

Ben olsam yerel sarkuterilerden (1 - 2) alirim, her yere kargo yapiyorlar zaten... Sorarsiniz 2023 mahsulu mu diye... Yanina da az tuzlu / tuzsuz orgu peynir de alin... :D 2 numarayi sevmem pek, secenek olsun diye verdim :] ... 2 numara ayni pirinci Hepsiburada'da 195 TL'ye satiyor... 

@Definitive

JardeL tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On 5/30/2024 at 1:36 AM, Peregrine said:

Bu arkadaşlar problemsiz geldi, Değirmenin üzeri jelantinliydi zaten; moka pot da tüm unbox videolarındaki gibi kutu içinde kağıda sarılı ve kitapçığı da üst kısmın içinde geldi. Bariz kullanım izi yoktu, kabın içinde üretim kaynaklı mikro sürtünme izleri vardı. Kullanılsa alt su haznesine kahve sızıyor oranın iç yüzeyi mat, taşlanmış gibi bir yüzey, kabarcık oluşumunu engellemek için böyleymiş, orada muhakkak kahve izi olurdu, güneş ışığında inceledim tek bir iz yoktu. Amazon cermanya sıfır bir ürünü düzgünce göndermiş özet olarak.

Tabi ilk denememi de yaptım moka pot'u dolduracak kadar (~20gr) ve moka pot'a göre çekilmiş kahveyle ve bayağı koyu oldu, net espresso tadı verdi. 3 neskafe (100-120ml falan) fincanına bölüp sulandrıp süt ve bir çay kaşığı silme şekerle denedik, gayet tok bir tadı oldu, cappuccino, flat white ve latte güzel olacak belli oldu. Moka pot'un temizliği biraz zahmetli ama bir kibrit çöpü yardımıyla kolayca halledebildim, evde espresso için o kadarcık zahmete girmek çok da sorun değil, ben memnun kaldım sonuç olarak.

Peregrine tarafından düzenlendi
imla
wazzap and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Peregrine said:

Bu arkadaşlar problemsiz geldi, Değirmenin üzeri jelantinliydi zaten; moka pot da tüm unbox videolarındaki gibi kutu içinde kağıda sarılı ve kitapçığı da üst kısmın içinde geldi. Bariz kullanım izi yoktu, kabın içinde üretim kaynaklı mikro sürtünme izleri vardı. Kullanılsa alt su haznesine kahve sızıyor oranın iç yüzeyi mat, taşlanmış gibi bir yüzey, kabarcık oluşumunu engellemek için böyleymiş, orada muhakkak kahve izi olurdu, güneş ışığında inceledim tek bir iz yoktu. Amazon cermanya sıfır bir ürünü düzgünce göndermiş özet olarak.

Tabi ilk denememi de yaptım moka pot'u dolduracak kadar (~20gr) ve moka pot'a göre çekilmiş kahveyle ve bayağı koyu oldu, net espresso tadı verdi. 3 neskafe (100-120ml falan) fincanına bölüp sulandrıp süt ve bir çay kaşığı silme şekerle denedik, gayet tok bir tadı oldu, cappuccino, flat white ve latte güzel olacak belli oldu. Moka pot'un temizliği biraz zahmetli ama bir kibrit çöpü yardımıyla kolayca halledebildim, evde espresso için o kadarcık zahmete girmek çok da sorun değil, ben memnun kaldım sonuç olarak.

Hocam kirit çöpü derken yanlış temizlik yapmıyorsunuz umarım:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kahve haznesinin köşesine sıkışan, musluk altında suya tutunca çıkmayan kahve kalıntılarını aşındırıcı olabilecek metal vs bir şey yerine kibrit çöpüyle suyun altında çıkarıyorum, bunda yanlış yapacak ne olabilir ki? Kahve haznesini başka bir kapta sıcak suya falan ıslatın diyecekseniz onu da yapabilirim. Ya da siz doğrusunu yazın ben direkt feyz alayım bir paragraf söyle yaptım böyle yaptım yazana dek. :)

Edit: bu post'umun tonu biraz atarlı gibi olmuş ama maksadım bu değildi @escape hocam. Sadece aklımdan geçen düşünce akışını filtrelemeden yazmışım. Cidden doğrusunun nasıl olması gerektiğini sormak istemiştim. Anlatırsanız öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler. 🙏

Peregrine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok