İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.333 mesaj var

İlk ikisini tekrar izledim, diğerlerini de az çok hatırlıyorum. Son film de dahil olmak üzere hatta buna ikinci filmi de dahil edebiliriz, belli bir şablon üzerinde giden bir film serisi Alien.

Açgözlü çok zengin insan/insanlar, bir şeyler keşfedip, fakir insan/insanları bilinmeyene gönderiyor... Orada bu açgözlülerin yalakaları, zengin patronlarını mutlu etmek için karaktersizlikler yapıp, taklalar atarken pandora'nın kutusunu açıyorlar. Kutudan alyen çıkıyor ve çıkan alyen birine yapışıyor. Sonra bir dizi aptalca kararlara cahillik eklenince alyen görece zararsızken etkisiz hale getirilemiyor ve büyüyüp, abi olup, milleti tek tek avlıyor. ilk filmden son filme kadar bu, bu şekilde var. Arada nefret edilmiş olan Alien vs Predator ikilemesinde hiç olmazsa Predator varlığı ile formül biraz değişiyor :D 

Her şey ortada iken insanların "1-2 iyi 3-4-5-6 kötü, yeni bir şey getirmiyor" demesini anlamıyorum. Serinin bütün numarası bu formül zaten ? Yeni bir şeyler getiren filmlerin hepsi yerden yere vurulmuşken, yeni yapılacak "Alien" filminin bu formülden uzaklaşmasını beklemek büyük hata değil mi ? Son film de formülden gram şaşmıyor bu arada. Giriş gelişme sonuç hep aynı, aktörler ve bir kaç ufak dokunuş var işte.. Aynı şarkının cover'ları gibi yani

Neyse, Disney+ da bütün Alien serisi var, ilk ikisini yeni izlediğime göre Aliens 3'ü tekrar izleyeceğim.. Yanlış hatırlamıyorsam Aliens 3 de formül biraz farklıydı.. Trailer'ı izledim ve hatırladığım kadarıyla zaten alyen var en başından itibaren. Bakalım, hatırlamış olurum en kötü :) 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Emma Stone u ayakta alkışlıyoruz. :alkis:

Tavsiye etmeye korktuğum bir film. Kimin ne tepki vereceğinin belli olmadığı, uçuk kaçık, seks-çıplaklık içeren ama bunu erotik çizgiden çok uzakta göstermeyi de başarabilen, kostümünden dekoruna, konusundan oyunculuklarına kadar fena halde sıra dışı bir film. Emma zaten baş tacımızdı artık şimdi onu nereye konumlandıracağım bilemedim filmden sonra. Çok fena... ama iyi anlamda:cici:

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, MilesTeg said:

Tavsiye etmeye korktuğum bir film. Kimin ne tepki vereceğinin belli olmadığı, uçuk kaçık, seks-çıplaklık içeren ama bunu erotik çizgiden çok uzakta göstermeyi de başarabilen, kostümünden dekoruna, konusundan oyunculuklarına kadar fena halde sıra dışı bir film. Emma zaten baş tacımızdı artık şimdi onu nereye konumlandıracağım bilemedim filmden sonra. Çok fena... ama iyi anlamda:cici:

Bir çocuğun gözünde kendi yarattığımız tabuların ve başkalarından öğrendiğimiz ayıpların ne kadar aptalca ve yapay olduğunu anlatan muhteşem bir film. Tabii daha çok şey anlatıyor ama anlayabilene.

Zaten Yorgos Lanthimos hocamızdanda daha azını beklemezdim. 

MilesTeg and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10.10.2024 at 01:36, stardust said:

MV5BMWI2OWFjNjgtOTQ2Zi00MjlmLTg2MGYtNmE4

Speak No Evil

Eşimle birlikte uzun zamandır böyle gerilerek bir film izlememiştik. Özellikle çocuk sahibiyseniz sizi de kesinlikle etkileyecektir. Sağlam gerilim izlemek isterseniz kesinlikle tavsiye ederim. 8/10.

Split filmindeki rolünden sonra James McAvoy'a oscar verin demiştim, tekrarlıyorum herif 10 numara aktör.

-

Bir film izleyim dedim, onda da yanlış filmi izledim :) 

Sizin önerdiğiniz 2024'te çekilen Amerikan sineması. Bense 2022 çekimi hollanda'da çekilen versiyonunu izlemişim:) Beğendim filmi, biraz ağır aksak ilerlesede sevdim.

Bir de bunu bulup izleyelim bakalım. 

stardust, Definitive and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok